سیاست

آرم ارتش جمهوری اسلامی تغییر کرد


خبرگزاری میزان – در پی تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش به‌عنوان چهارمین نیروی رسمی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آرم این سازمان تغییر یافت.

نشان ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش از این با علائمی از قبیل شمشیر (به نشانه نیروی زمینی)، لنگر (به نشانه نیروی دریایی) و عقاب (به نشانه نیروی هوایی) شناخته می‌شد. اکنون که حدود دو سال از تشکیل چهارمین نیروی ارتش می‌گذرد، دو موشک (به نشانه نیروی پدافند هوایی)، به آرمِ ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه شده است؛ بنابراین گزارش، ارتش که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از بدنه انقلابی و نیرو‌هایی مؤمن و متعهد تشکیل شده بود، همزمان با پیروزی انقلاب و در پی برخی دیدگاه‌های افراطی و منافقانه، در معرض تضعیف و انحلال قرار گرفت تا اینکه در ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره)، هویت انقلابی و اسلامی خود را تثبیت کرد.

نیرو‌های ارتش در این روز در شهر‌های بزرگ کشور با ساز و برگ کامل رژه رفتند و بدین ترتیب پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران در حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور اعلام کردند.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. جانباز ۷۰ % با یک روز سابقه جبهه که صبح فوتبال بازی می کند و بعد از ظهر والیبال بازی می کند :
    هر روز ۷ بار صبحانه می خوردو هر روز ۷ بار ناهار می خورد و هر روز ۷ بار شام می خورد بنابراین خرجش زیاد است و ۷ بار بیشتر از جانباز ۲۴ % حقوق می گیرد ؛
    یعنی جانباز ۷۰ % ماهیانه ۱۵ ملیون تومان حقوق می گیرد و جانباز ۲۴ % با ۸ سال سابقه جبهه ماهی ۲ ملیون تومان حقوق می گیرد …
    به این ظلم ۴۰ ساله پایان دهید و درصد ها را بردارید و حقوق جانبازان جبهه از ۵ % تا ۹۰% همه را یکسان بدهید تا مسلمان شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا