جامعه

آلایندگی ناشی از مازوت تا 6 برابر مرگ و میر ناشی از کرونا را افزایش می‌دهد

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، زهرا نژادبهرام در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در ارتباط با افزایش آلودگی‌های اخیر در شهر تهران اظهار کرد: با وجود تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس، آموزشگاه‌ها، همایش‌ها، سینماها و فعالیت‌های هنری و محدود بودن فعالیت بسیاری از اصناف و رسته‌های فعالیتی در سطح پایتخت، امسال نیز همچنان شاهد آلودگی هوا هستیم.

وی ادامه داد: در حالی که هر ساله منابع آلاینده متحرک و خودروها در بروز آلودگی هوا بر ضرورت چاره‌اندیشی برای غلبه بر این موضوع تمرکز می‌شد، شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های جدی زمینه کاهش قابل توجه تردد و عبور و مرور را فراهم آورد. مشاهده می‌شود که کماکان با شرایط نامطلوب آب و هوایی از نظر ذرات معلق در هوا و بروز خطرات جدی برای شهروندان مواجه هستیم.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که بر اساس اظهارات معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور، چون ظرفیت پالایشگاه‌ها از مازوت پر شده و به واسطه تحریم‌ها بین‌المللی کسی خریدارشان نیست، مجبور هستیم تن بدهیم و این مازوت‌ها را در شهرها بسوزانیم، گفت: آلایندگی ناشی از مازوت میزان مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را تا 6 برابر افزایش می‌دهد. در چنین شرایطی این پرسش مطرح می‌شود که با چه تدبیری به  جای  ساخت و ایجاد انبارهای جدید برای نگهداری مازوت، از ریه‌های شهروندان به عنوان انبار مازوت استفاده می‌شود.

نژادبهرام در پایان گفت:  به عنوان نماینده مردم پایتخت در شورای اسلامی شهر تهران از وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست تقاضا می‌کنم تا با توجه به اهمیت فوق‌العاده بالای امر صیانت و حفاظت حداکثری از سلامت مردم، هرچه سریع‌تر نسبت به این موضوع چاره اندیشی عاجل صورت داده و نسبت به رفع مسئله اقدام کنند.

انتهای پیام/4105


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا