دانش

آمادگی صندوق نوآوری و شکوفایی برای تکمیل فب ملی میکرو نانو الکترونیک

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در حاشیه بازدید از پارک فناوری پردیس در مورد طرح «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» گفت: این طرح که با تجهیزات کاملا بومی برای انجام تحقیقات و تولید محصولات در حوزه میکرو نانو الکترونیک راه‌اندازی شده است نشانه خودباوری جوانان و پیشرفت کشور در حوزه علم و فناوری است. این «فب» با ۳۰ تجهیز و دستگاه ساخت داخل و با توانمندی متخصصان کشور و شرکت‌های دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.

وی همچنین در این بازدید اعلام کرد که صندوق نوآوری آمادگی دارد تا انواع خدمات خود را در حوزه‌های مختلف اعم از تسهیلات، سرمایه‌گذاری، ضمانت‌نامه و توانمندسازی در اختیار این پروژه بزرگ ملی قرار دهد.

لازم به ذکر است اولین «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی راه‌اندازی شده و مکانی است که می‌توان نمونه‌های اولیه را مبتنی بر طراحی‌های الکترونیک در رابطه با IC ها، مدار‌های مجتمع و سایر قطعات میکرو و نانو الکترونیک تولید کرد. همچنین این مرکز امکان تولید نیمه صنعتی قطعات میکرو نانو الکترونیک در تیراژ نسبتا متوسط را دارد.

گفتنی است که راه‌اندازی «فب «ها بسیار گران قیمت هستند و به همین دلیل کشور‌ها به دو دسته کشور‌های دارای فب و کشور‌های فاقد فب تقسیم شده‌اند. بر این اساس ایجاد «فب»‌ها در کشور تحول بزرگی در صنعت میکرو نانو الکترونیک ایجاد می‌کند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا