اقتصاد

آیا همه انواع شیرآلات را می‌شناسید؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در میان انواع شیرآلات بهداشتی، بعضی مدل‌ها مانند شیرآلات چشمی خاص تر و بعضی مانند شیرآلات اهرمی، رایج‌تر هستند. شیرآلات معروف به قو نیز از نوع شیرآلات مخلوط نیستند و فقط به یکی از لوله‌های آب سرد یا گرم متصل می‌شوند. قیمت شیرآلات بهداشتی نیز بسته به تکنولوژی به کار رفته در آنها متفاوت است. در این مقاله، انواع شیرآلات ساختمانی معرفی شده است.

قیمت خرید شیرآلات

شیرآلات ساختمانی قیمت متفاوتی دارند. در بازار شیرآلات ارزان قیمت و شیرآلات لوکس عرضه می‌شود تا امکان خرید شیرآلات بهداشتی برای تمامی اقشار جامعه فراهم باشد. قیمت شیرآلات یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام خرید شیرآلات است، اما تنها فاکتور مهم نیست:

دامنه قیمت شیرآلات، از قیمت شیرآلات ارزان تا لوکس را شامل می‌شود. بیشتر افراد هنگام خرید شیرآلات بهداشتی، تنها به برند و قیمت شیرآلات توجه دارند. در حالی که مواردی مانند جنس، کیفیت و گارانتی در نظر گرفته نمی‌شوند. کیفیت شیرآلات، لزوماً با مشاهده ظاهر و یا سبک سنگین کردن شیرآلات با دست قابل تشخیص نیست. به طور مثال، شیرآلات ارزان قیمتِ باکیفیت نیز ممکن است از نظر وزنی سبک باشند. وزن شیرآلات، نشان دهنده میزان مواد اولیه به کار رفته در تولید شیر و عامل مهمی در تعیین قیمت شیرآلات است؛ اما سنگین بودن شیرآلات، نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه، مهمترین عامل در تعیین کیفیت شیرآلات است.

انواع شیرآلات بهداشتی

رایج‌ترین انواع شیرآلات شیرآلات اهرمی است. قیمت شیرآلات اهرمی در میان قیمت انواع شیرآلات دامنه گسترده ای دارد و از شیرآلات ارزان تا لوکس را شامل می‌شود. پیش از خرید انواع شیرآلات بهتر است با گزینه‌های پیش رو آشنا شوید.

ساختار و مکانیزم شیرآلات اهرمی با مدل‌های کلاسیک متفاوت است. در شیرآلات اهرمی، قطعه‌ای به نام کارتریج، جایگزین دو عدد مغزی در شیرهای کلاسیک شده است. کارتریج شیرآلات دارای دو سطح سرامیکی صیقلی است که بر روی هم آب بندی شده اند. با حرکت دادن دسته اهرمی شیر توسط کاربران، سرامیک‌های کارتریج در راستای افقی بر روی یکدیگر می‌لغزند و مجراهای خروجی آب در سطح سرامیک‌ها باز و بسته می‌شوند.

شیرآلات اهرمی

شیرآلات اهرمی در طرح، مدل و رنگ‌های بسیار متنوعی طراحی و تولید می‌شوند. بنابراین می‌توانید با توجه به فضای سرویس بهداشتی، مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب نمائید. از نظر کاربری نیز باید گفت، شیرهای آب اهرمی راحت تر مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین گزینه‎ایی مناسب برای کودکان و سالمندان هستند.

شیرآلات دیواری

شیرآلات دیواری بر روی دیوار پشت سینک نصب می‌شود و معمولاً به عنوان شیر روشویی و ظرفشویی دیواری شناخته می‌شوند. البته تمامی شیرآلات حمام و توالت نیز بر روی دیوار نصب می‌شوند، اما چون تنها روش رایج نصب شیرآلات توالت و حمام بر روی دیوار هستند، دیگر با نام شیرآلات دیواری شناخته نمی‌شوند. این امر به دلیل قرار گرفتن لوله‌های آب در قسمت بالای دیوار سینک است. دسته‌ها نیز عموماً به صورت اهرمی طراحی می‌شود. اهرم می‌تواند به صورت یکطرفه قرار گیرد.

شیرآلات توکار

انواع شیرآلات روشویی، توالت، دوش و ظرفشویی می‌توانند به صورت توکار نیز نصب شوند. ساز و کار شیرآلات توکار در داخل دیوار قرار می‌گیرد و تنها پنل و دستگیره‌های تنظیم دما و فشار آب بر روی دیوار قابل مشاهده هستند. به همین جهت شیرآلات توکار، دکوراسیونی مینیمال و خلوت ایجاد می‌کنند. نکته مثبت شیرآلات توکار طراحی مدرن و زیبایی آنهاست. اما در صورت بروز اشکال تعمیر شیرآلات توکار ممکن است دردسر ساز باشد؛ چراکه نیاز به شکافتن دیوار جهت دسترسی به باکس آن است.

شیر قو دیواری

شیرآلات قو دیواری در واقع به یک جریان آب گرم و یا آب سرد متصل می‌شوند و مانند شیرآلات مخلوط، آب سرد و گرم را مخلوط نمی‌کنند. شما می‌توانید بر طبق نیاز خود شیر قو دیواری را به لوله آب سرد و یا آب گرم وصل کنید. از شیرآلات قو دیواری به عنوان شیر روشویی، توالت و ظرفشویی نیز استفاده می‌شود. جنس آنها می‌تواند پوسته abs و یا پوسته فلزی (برنجی) باشد.

شیرآلات چشمی

شیرآلات چشمی بر اساس ارسال و دریافت سیگنال نور مادون قرمز عمل می‌کند. زمانی که دست کاربر جلوی شیر قرار می‌گیرد، شیر چشمی وجود مانعی در نزدیکی خود را شناسایی می‌کند و جریان آب برقرار می‌شود. با گذشت مدتی کوتاه، جریان آب به صورت خودکار قطع می‌شود. شیرآلات چشمی با برق کار می‌کند و برخی از انواع آن در زمان قطع برق با باتری نیز به کار خود ادامه می‌دهد.

شیرآلات پدالی

قطع و وصل جریان آب در شیرآلات پدالی به واسطه یک پدال پایی صورت می‌گیرد که در نزدیکی سینک و بر روی زمین نصب شده است. فشار جریان آب نیز به واسطه فشار پا بر روی پدال تعیین می‌شود. این نوع شیرآلات در قطارها و بسیاری از اماکن عمومی رایج است؛ چراکه نیازی به تماس دست با شیر وجود ندارد.

به جرأت می‌توان گفت شیرآلات بهداشتی مانند شیر روشویی، شیر توالت، شیر حمام و شیر ظرفشویی نقش مهمی در دکوراسیون فضاهای مختلف دارد. به همین دلیل تولید کنندگان شیرآلاتی که بتوانند هنر، خلاقیت و صنعت را با هم گره بزنند و انواع شیرآلات خاص و ویژه تولید کنند، بدون شک به چشم خواهند آمد. شیرآلات کاویان به آدرس سایت /https://www.kavianhamafza.com یکی از تولیدکنندگان شیرالات بهداشتی ایرانی است که انواع شیرآلات ساختمانی و بهداشتی خاص را تولید می‌کند. این شرکت در میان شیرآلات خود مدل‌هایی برگرفته از طبیعت مانند مدل بیتا، کارن و توکا دارد. هر یک از این شیرآلات بهداشتی از یکی از عناصر طبیعت مانند پرنده قو و موجودات دریایی ایده گرفته اند. قیمت شیرآلات ایرانی کاویان نیز با توجه به پیچیدگی طراحی و تولید متفاوت است و از قیمت شیرآلات ارزان تا قیمت شیرآلات لوکس را در بر می‌گیرد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا