فرهنگ

آینده‌ای روشن و عدالت محور در انتظار راه‌آهن خواهد بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی در مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره جشنواره قرآنی راه‌آهن با اشاره به حضور بیش از ۴ هزار نفر در این جشنواره خاطرنشان کرد: در این جشنواره تنوعی از حضور و مشارکت افراد وجود دارد که همگی از کارکنان راه آهن یا فرزندان آن‌ها بوده که آینده‌سازان راه آهن و کشور خواهند بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: واقعیت این است که برای برگزار کردن چنین برنامه‌ای سوالاتی وجود داشت مبنی بر اینکه آیا با توجه به کرونا شرایط برای برپایی جشنواره آماده است یا خیر که در نهایت به لطف خداوند سبحان و تلاش‌هایی که انجام شد، این مراسم به نحو احسن برگزار شد.

صالحی تاکید کرد: به صراحت می‌گویم که آینده‌ای روشن و به سوی پیشرفت و عدالت در انتظار راه آهن خواهد بود. اکنون ما در راه آهن همان‌قدر که موضوعات متنوعی داریم به همان نسبت نیز مشکلات مختلفی بر سر راه ما وجود دارد که به رغم تلاش‌های شبانه روزی که اعضای هیئت مدیره، معاونان و مدیران و تمامی پرسنل مصروف آن داشته‌اند، همچنان با آن رو به رو هستیم.

وی اظهار کرد: قطعاً پیشرفت‌های قابل تقدیری در راه آهن طی مدیریت‌های گذشته وجود داشته است؛ اما نقصان‌های بارزی نیز وجود دارند که یا از درون سازمان، پرسنل ما را تحت فشار و ناامیدی قرار داده‌اند یا از بیرون سازمان، موانعی ایجاد شده است که مجموعه بزرگ راه‌آهن نتواند آنگونه که شایسته است ایفای نقش کند.

مدیرعامل راه آهن یادآور شد: قطعاً سازمان‌های دیگر هم در حوزه حمل و نقل ریلی دخیل هستند؛ اما اکنون ما هستیم که می‌توانیم دست در دست هم به سوی راه‌آهن پیشرفته و عدالت محور حرکت کنیم.

صالحی خاطرنشان کرد: این نقصان‌ها یک شبه حل شدنی نیستند، بلکه باید آن‌ها را گام به گام برطرف کنیم تا به سوی آینده‌ای روشن حرکت کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: برای راه آهن پیشرفته و عدالت محور باید از منظرهای مختلف اقدامات و پیگیری‌های‌مان را به طور جدی دنبال کنیم تا به یک رشد متوازن برسیم.

وی تصریح کرد: اکنون در حوزه درآمد پرسنل و رفاه آن‌ها مشکلاتی وجود دارد که باید از زوایا و ساحت‌های مختلف به آن پرداخته و برای رفع آن‌ها به طور گام به گام اقدام کرد. نمی‌توان در یک حوزه رشد کرد و از حوزه‌های دیگر غافل ماند.

مدیرعامل راه‌آهن با تاکید بر اینکه رشد متوازن یک ضرورت در راه‌آهن است اظهار کرد: یکی از این ساحت‌هایی که مدت‌هاست که مغفول مانده مربوط به ساحت فرهنگی است.

صالحی یادآور شد: اگر امروز توفیق برگزاری مراسمی آبرومند حاصل شده است، در واقع پاسخ به یکی از نیازهای مهم پرسنل راه‌آهن است؛ اکنون باید به تمام ساحت‌های مختلف راه‌آهن از جمله فرهنگ غنی اسلامی توجه شود و به طور قطع اگر ما به آنچه ایمان داریم عمل کنیم، حتماً در سایر ساحت‌ها نیز به موفقیت خواهیم رسید.

وی تأکید کرد: وظیفه ما خیلی سنگین است. ما موظف به تلاش مضاعف هستیم. هر چند به دلیل شرایط مختلف، راه‌آهن گاهی در فراز و گاهی در فرود است؛ اما این موضوعات نباید مانع از تلاش ما شوند. ما بیش از آن‌که از تحریم‌های خارجی متأثر باشیم، متأسفانه از تحریم‌های داخلی و ندانم کاری‌های داخلی متأثر شده‌ایم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا