سیاست

آیین‌نامه جامع ساماندهی و نظارت بر مبادلات تجاری مرزی در دولت تصویب شد


به گزارش خبرنگارحوزه دولت ایرنا، با توجه به دستور رئیس جمهور در شورای اداری استان بوشهر مبنی بر ساماندهی ورود کالا تحت عنوان ملوانی (ته لنجی) این آیین نامه با هدف مدیریت و کنترل واردات کالاها از طریق ته لنجی با سهمیه بندی انجام شده و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و نیز امکان ایجاد شفافیت در زنجیره تجاری و کمک به تنظیم بازار، هیات وزیران کلیات «آیین نامه جامع ساماندهی و نظارت بر مبادلات تجاری مرزی از طریق ملوانی (ته لنجی)»  را در نشست امروز که به ریاست آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور برگزار شد به تصویب رساند. 

در این نشست تعداد دیگری از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی بررسی و به تصویب هیات وزیران رسید.

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی  

هیات وزیران به منظور تامین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع اشکال و پیشگیری از اعلام ایراد مجلس شورای اسلامی درخصوص ماده (۱۴) الحاقی به آیین نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور در اصلاح ماده مذکور موافقت کرد.

موافقت دولت با اصلاح چهار مصوبه

به منظور تامین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، هیات وزیران مصوبه مربوط به تعیین مبلغ تسهیم درآمد ارایه خدمات دسترسی مبتنی بر تار (فیبر) نوری را اصلاح کرد.

همچنین هیات وزیران با اصلاح مصوبه دولت درخصوص تعیین درصد تسهیم درآمد، حداقل مبلغ تسهیم درآمد و جدول جرایم پروانه فعالیت «انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم» موافقت کرد. در اجرای قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات و با توجه به بازنگری مصوبه اصول حاکم بر تجدید پروانه‌های «انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت (FWA)» به وسیله کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هیات وزیران با پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اصلاح مصوبه مربوط به تعیین درصد تسهیم درآمد، حداقل مبلغ تسهیم درآمد و جدول جرایم پروانه «انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم» موافقت کرد.

علاوه بر آن دولت با اصلاح مصوبه مربوط به حق امتیاز، درصد تسهیم درآمد، درصد خدمات عمومی اجباری، درصد حق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جرایم دارندگان پروانه «ارایه خدمات پستی غیردولتی» هم موافقت کرد. به منظور رفع ایراد و اعلام مغایرت قانونی از سوی مجلس شورای اسلامی درخصوص مصوبه مربوط به حق امتیاز، درصد تسهیم درآمد، درصد خدمات عمومی اجباری، درصد حق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جرایم دارندگان پروانه «ارایه خدمات پستی غیردولتی»، هیات وزیران با اصلاح مصوبه  موافقت کرد.

هیات وزیران همچنین در اجرای احکام مندرج در بند (ز) ماده (۳) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز ماده واحده قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، مبلغ حق السهم دولت و جریمه‌های قانونی انجام ندادن تعهدات برای اصول حاکم بر صدور یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را تعیین کرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا