فرهنگ

آیین اختتامیه جشنواره «رسام» در استان مرکزی برگزار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا کریمی ظهر چهارشنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس “رسام” گفت: در طول چهل سال انقلاب اسلامی تجربه نشان داده که فرهنگ دفاع مقدس در همه ابعاد کارآمد و راهگشا است و اینکه از دفاع مقدس به عنوان گنج بی پایان یاد می‌شود از این جهت است که در تمامی عرصه و مقاطع زمانی کاربرد دارد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: امروز استفاده و بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یک توانایی و خلاقیت محسوب می‌شود و این در مقاطع زمانی باید با استفاده از ابزارهای متنوع مورد توجه باشد.

رسانه نقش مؤثری در تبیین و شناخت ارزشها دارد

وی ادامه داد: ابزار هنر و رسانه همواره در تبیین و شناخت ارزشها نقش مؤثری داشته و یکی از عرصه‌هایی که خوشبختانه اصحاب هنر و رسانه توانسته اند نقش آفرین باشند عرصه دفاع مقدس است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: گستردگی دفاع مقدس و گنج بی پایان این فرهنگ این عرصه را به یک میدان برای نقش آفرینی و ایجاد رویش‌های جدید در عرصه هنر و رسانه تبدیل کرده است و امروز بسیاری از هنرمندان و صاحب نظران فرهنگی و هنری از رویش‌های دفاع مقدس هستند.

کریمی افزود: یکی از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس تبیین ابعاد مختلف این گنج بی پایان و جلوگیری از تحریف آن است که هنر و رسانه بسیار می‌تواند در این راستا نقش مهمی ایفا کند که در این جهت رویدادهای فرهنگی و هنری متعددی برنامه ریزی شده است.

وی بیان کرد: در راستای برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت “رسام” برنامه ریزی شد که این جشنواره اقدامی مهم در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است.

«مردی که نمیشناختمش» و «نفس» برگزیدگان جشنواره «رسام»

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: فراخوان جشنواره رسام در بخش‌های فیلم مستند، قیلم کوتاه، فیلم داستانی، فیلمنامه و نماهنگ در سال ۱۳۹۸ به اطلاع هنرمندان استان رسید که در این راستا تعداد ۱۸ اثر شامل ۲ اثر در بخش انیمیشن، ۵ اثر در بخش مستند، ۴ اثر در بخش فیلمنامه کوتاه، ۵ اثر در بخش فیلمنامه کوتاه داستانی و ۲ اثر در بخش نماهنگ از هنرمندان استان مرکزی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی خطرنشان کرد: پس از داوری آثار ارسال شده ۲ اثر از استان مرکزی حائز رتبه شدند که تندیس و دیپلم افتخار فیلم اول بخش ۱۸۰ ثانیه‌ای فیلم کوتاه داستانی «نفس» اثر «بیژن بیات» و دیپلم افتخار فیلم دوم بخش مستند برای فیلم «مردی که نمیشناختمش» اثر «مصطفی شبان» تعلق گرفت.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا