جامعه

اجرای مانورهای دور میزی بحران در شهرداری تهران

به گزارش گرووه شهری خبرگزاری فارس، مانورهای آمادگی ستادهای مدیریت بحران مناطق هر سال بر اساس طرح های مدیریت بحران شهر تهران به منظور ارتقای آمادگی شهروندان و ایجاد هماهنگی بین مدیران شهری با سازمان های دخیل در امر مدیریت بحران با هدف ارتقای توان آمادگی و  مقابله با سوانح در سطح مناطق برگزار می شود. 

بر اساس این گزارش، برگزاری مانورهای آمادگی در حوزه مدیریت بحران موجب تمرین و منجر به افزایش میزان آمادگی ستادهای مدیریت بحران مناطق در برابر حوادث احتمالی خواهد شد. اما امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا مانورها بیشتر به صورت دورمیزی برگزار می شود که طی آن فرآیندهای پاسخگویی و سلسله مراتب فرماندهی تمرین خواهد شد.

مانورهای دورمیزی سبب ایجاد یکپارچگی و هماهنگی بین سازمان ها و نهادهای مختلف می شوند و با هزینه کم قابلیت اجرایی دارند.
در این نشست آموزشی که هدف ارتقای کیفیت سناریونویسی بود موضوعاتی همچون مدیریت بحران، انواع بحرانها، الزامات سناریو نویسی، تهیه دستورالعمل برگزاری مانور و تعیین سطح حادثه برای حاضران تشریح شد. 

همچنین تشریح دستورالعمل تعیین سطح حوادث به منظور پیش بینی خسارات و تلفات سناریو در محدوده وظایف سازمان و در ابعاد مختلف محله ای، ناحیه ای و منطقه ای، آشنایی با روش های ارزیابی مانور و تشریح فرم های ارزیابی موجود در دستورالعمل مانور، تشریح ساختار عمومی ستاد مدیریت بحران مناطق و جایگاه و نقش افراد بر اساس دستورالعمل تشکیل ستاد عمومی مدیریت بحران مناطق به منظور مواجهه با سوانح احتمالی از دیگر مباحث این نشست آموزشی بود.

 الزام مناطق به تهیه سناریوی مانورها بر اساس عوامل بحران زا و بحران زدای سطح منطقه و پیامدهای متأثر از آن و تشریح روند اجرایی مانور سراسری دورمیزی زلزله شهر تهران و اقدامات و هماهنگی های مورد نیاز توسط مناطق منتخب نیز در این نشست آموزشی مطرح شد.

انتهای پیام/لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا