بین‌الملل

اخوان‌المسلمین مصر هرگونه ارتباط با «منصور عباس» را تکذیب کرد

اخوان المسلمین مصر هرگونه ارتباط با «منصور عباس» را تکذیب کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «طلعت فهمی» سخنگوی جماعت «اخوان المسلمین» مصر هرگونه ارتباط با «منصور عباس» رهبر حزب «رعام» و رئیس ائتلاف «لیست مشترک اعراب» در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)، را رد کرد.

وی طی بیانیه‌ای که امروز (دوشنبه – ۷ ژوئن) نسخه‌ای از آن در وبگاه فلسطینی «خبر»، منتشر شد، اعلام کرد: برخی رسانه‌ها تلاش دارند تا این جنبش را به جماعت اخوان المسلمین نسبت دهند. اما هیچ ارتباط فکری یا سازمانی میان این دو طرف نیست.

فهمی افزود: پس از آن‌که نبرد‌ها در سرزمین مبارک [فلسطین]، تلاش برخی احزاب سیاسی صهیونیستی در تشکیل یک تجمع و ائتلاف برای سرنگونی نتانیاهو موفق شد و در آنجا نام آقای منصور عباس که در انتخابات اخیر کنست شرکت کرده بود و چهار کرسی تحت عنوان جنبش اسلامی (الحرکه الاسلامیه) کسب کرده بود، طرح شد.

این در حالی است که برخی رسانه‌ها از جمله العربیه، منصور عباس ۴۷ ساله و دندانپزشک از ساکنان شهرک «المغار» در اطراف دریاچه «طبریه» را شاخه سیاسی جریان اسلامگرای اخوان المسلمین معرفی می‌کنند که گفته می‌شود در سال ۱۹۷۱ در جنوب فلسطین اشغالی تشکیل شده است.

انتهای پیام/ 221


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا