دانش

ارتقای ۳۰ آشپزخانه سنتی دانشگاه‌ها به صنعتی در سال ۱۴۰۱


مسعود گنجی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا درباره ارتقای آشپزخانه های سنتی به صنعتی در دانشگاه ها، اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ آشپزخانه سنتی، ۷۸ آشپزخانه نیمه صنعتی و ۷۸ آشپزخانه صنعتی در دانشگاه ها فعال هستند. امسال در صورت آمادگی دانشگاه ها، ۳۰ آشپزخانه سنتی به صنعتی یا سطح یک ارتقا می یابد.

وی درباره صنعتی شدن ۷۸ آشپزخانه نیمه صنعتی نیز اعلام کرد که در ۲ سال آینده، این آشپزخانه ها به صنعتی تبدیل می شوند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان و مشاور وزیر علوم درباره ضرورت صنعتی شدن آشپزخانه دانشگاه ها تصریح کرد: روسای دانشگاه ها بهتر از مسوولان وزارت علوم از شرایط دانشگاه ها به ویژه آشپزخانه ها و خوابگاه ها مطلع هستند و اگر بر اساس نیاز، تقاضای ارتقا ارایه دهند از کمک های این صندوق  برخوردار می شوند.

گنجی با بیان اینکه از همه روسای دانشگاه ها خواسته ایم هیچ آشپزخانه سنتی نداشته باشند، ادامه داد: همه آشپزخانه ها باید به صنعتی و نیمه صنعتی ها هم کاملا به صنعتی تبدیل شوند؛ با این حال، مصحلت اصلی را روسای دانشگاه ها می دانند.

به گزارش ایرنا، صندوق رفاه دانشجویان در سال جاری، بخشنامه ارتقای آشپزخانه ها را به دانشگاه ها ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است: صندوق رفاه دانشجویان در نظر دارد در راستای کمک به صنعتی سازی آشپزخانه های دانشجویی دانشگاه و مراکز آموزش عالی، طرح ارتقای آشپزخانه ها را در سال ۱۴۰۱ اجرا کند.

اولویت طرح خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به نحوی که منجر به ارتقای سطح آشپزخانه از وضعیت سنتی به تمام صنعتی و نیمه صنعتی شود.

نحوه مشارکت در این طرح به صورت ۵۰ درصد سهم صندوق رفاه دانشجویان و ۵۰ درصد سهم دانشگاه‌ها خواهد بود.

دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می توانند نیازهای خود را با معرفی یک تا ۲ آشپزخانه برای شرکت در طرح ارتقا ارسال کنند. انتخاب نهایی آشپزخانه های معرفی شده برای ارتقا پس از بررسی، تایید و اعلام توسط صندوق رفاه صورت می گیرد.

بر اساس بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان، این طرح ویژه آشپزخانه های دانشجویی است و شامل رستوران های مکمل، آزاد، اساتید و کارکنان، بوفه ها همچنین سالن های غذاخوری نمی شود.

این صندوق در این بخشنامه تاکید کرده است: دانشگاه هایی که اهتمام کافی برای اجرای تعهدات سال گذشته نداشته اند، در اولویت طرح ارتقای سال جاری قرار نمی گیرند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا