جامعه

از حضور کارکنانی که واکسینه نشده اند به محل کارشان جلوگیری می شود


ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا،کارکنانی که تاکنون در برابر ویروس کرونا واکسینه نشده‌اند، از حضورشان در دستگاه‌های اجرایی جلوگیری خواهد شد و برای حضور در محل کار باید تست منفی pcr را که با هزینه خودشان انجام شده ارائه دهند و از سویی این عدم حضور نیز غیبت محسوب خواهد شد.

به گزارش ایسنا – به نقل استانداری حسین مدرس خیابانی شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط و ارتباط ویدئو کنفرانسی فرمانداران برگزار شد؛ افزود: برای پوشش صددرصدی واکسیناسیون جدای از مبحث سنی باید در حوزه قشری کار کنیم و برای هر قشر ضوابط اجرایی متناسب برای انجام واکسیناسیون ارائه شود.

استاندار گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و مصوبه استانی؛ در حوزه دستگاه های اجرایی ورود کارکنان و همچنین ارباب رجوع بدون ماسک و عدم واکسیناسیون ممنوع است.

وی افزود: ورود این افراد با ارائه تست منفی pcr میسر خواهد بود و از سویی این عدم حضور نیز به منزله غیبت محسوب خواهد شد.

وی گفت:طرح ویژه نظارتی برای کنترل  واکسیناسیون اصناف پرتردد مانند نانوایی ها و سوپرمارکت ها با حضور نماینده بهداشت و درمان اجرایی شود.

استاندار بار دیگر بر راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون ویژه دانش آموزی در سطح استان تاکید کرد و گفت: ایجاد مراکز واکسیناسیون ویژه دانش آموزی در مدارس موجب ترغیب و تشویق دانش‌آموزان به واکسیناسیون و ایجاد فضای رقابتی بین دانش‌آموزان برای انجام واکسیناسیون می گردد و قطعاً اشتیاق دانش آموزان برای واکسیناسیون در مدارس بیشتر از حضور در سایر مراکز بهداشتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون دانش آموزان عامل محرکی برای اولیائی است که در مقابل واکسیناسیون مقاومت می‌کنند، افزود: فرمانداران توجه داشته باشند که در هر شهرستان حداقل  دو مرکز واکسیناسیون دانش آموزی راه اندازی شود.

وی در خصوص میزان پوشش واکسیناسیون دانش آموزی گفت: درصد پوشش واکسیناسیون دانش آموزان در زاهدان با وجود اینکه مرکز استان است و به زنجیره سرد واکسن متصل است تاکنون بیشتر ۲۸ درصد است که رقم بسیار پایینی است و این رقم در زابل ۵۸ درصد و ایرانشهر با ۶۰ درصد بالاترین پوشش واکسیناسیون دانش آموزی را دارد.

مدرس خیابانی تاکید کرد: واکسیناسیون دانش آموزان تا هفته آینده به پوشش بالای ۸۰ درصد برسد.

وی گفت:میزان واکسیناسیون در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دوز اول ۵۰ درصد، دانشگاه زابل ۵۹ درصد و دانشگاه ایرانشهر با ۶۱ درصد بالاترین پوشش را دارد.

استاندار گفت: تلاش‌های زیادی در فضای مجازی برای ایجاد مقاومت در مردم در برابر واکسیناسیون وجود دارد لذا شبهه زدایی توسط متولیان امر انجام شود و مستندات علمی و درست به صورت پرتکرار و آموزش و اقناع سازی مردم توسط دانشگاه‌علوم‌پزشکی، فرهنگ و ارشاد و صدا و سیما انجام شود.

مدرس خیابانی تصریح کرد:واکسیناسیون نیروهای مسلح و خانواده‌هایشان به صورت ۱۰۰درصدی انجام شده که این دستاورد به عنوان یک نقطه قوت باید اطلاع‌رسانی شود.

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا