دانش

از مشارکت خیرین و نهادهای اجتماعی در ساخت خوابگاه استقبال می کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، در سالگرد شهادت دکتر چمران در مراسمی با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد و همچنین با حضور پدر شهید احمدی‌روشن، سه خوابگاه دانشجویی دخترانه در استان‌های خراسان‌شمالی، مرکزی و خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با گرامیداشت سالگرد شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هر زمینه‌ای کشور نیاز به کمک و مدد داشته ورود کرده است و این مدل از مدیریت جهادی در کشور منحصر به فرد و قابل الگوبرداری است.

زلفی‌گل افزود: ساخت مأمن امن برای دانشجویان، سرمایه اجتماعی نظام و انقلاب را افزایش می دهد و سرمایه‌گذاری برای آینده کشور محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تأمین خوابگاه برای فرزندان این سرزمین، موجب دلگرمی و آرامش خانواده‌ها هم می‌شود و لذا از ضروری‌ترین مسائلی است که باید سایر نهادها و خیرین هم به این مسیر ورود کنند.

وزیر علوم تأکید کرد: در دانشگاه‌ها دو دیدگاه متضاد وجود دارد، یک دیدگاه می‌گوید که کار دانشگاه، علم‌آموزی است و نباید وارد مسائلی مانند تأمین خوابگاه و غذا و ایجاد فضاهای ورزشی و فرهنگی شد. اما دیدگاه دیگر که ما به آن اعتقاد داریم، بر این اساس استوار است که باید با کمک خیرین و نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای دانشجویان امکانات رفاهی فراهم کرد تا آنها با آرامش و فکر آسوده به کسب علم بپردازند.

وی افزود: در همه جای کشور باید امکانات آموزش به نحوی عادلانه تقسیم شود و همان فرصتی که افراد در شهرهای بزرگ دارند در مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار هم داشته باشند.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز در این مراسم گفت: تاکنون ۱۰ خوابگاه دانشجویی دخترانه توسط بنیاد ۱۵خرداد در سراسر کشور ساخته شده که این تعداد تا پایان سال به ۱۵ خوابگاه می‌رسد.

عارف نوروزی افزود: ظرفیت این خوابگاه‌ها ۳۲۵۰ دانشجو و در ۷۴ هزارمترمربع بناشده که برای آنها درمجموع ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: پس از واگذاری بنیاد ۱۵ خرداد به ستاد اجرایی فرمان امام ، سیاست ساخت و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی برای دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت را با جدیت دنبال کردیم و درآینده برای تجهیز خوابگاه‌ها نیز اقدامات و برنامه‌های گسترده‌ای داریم.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: بنا بر تأکید مقام معظم رهبری و توجه ویژه ستاد اجرایی به بحث تشویق ازدواج و تسهیل فرزندآوری به خصوص برای دانشجویان، در کنار اقدامات تشویقی و ارائه تسهیلات برای زوج‌های دارای سه فرزند به بالا، در تکمیل خوابگاه‌ متأهلین دانشجویی هم به وزارت علوم کمک خواهیم کرد و سهم خودمان را دراین زمینه ادا می کنیم.

نوروزی ادامه داد: معتقدیم هزینه کردن در بخش ایجاد عدالت آموزشی و تسهیل شرایط تحصیل فرزندان این سرزمین به ویژه در مناطق کم‌برخوردار ، سرمایه‌گذاری دراز مدت برای کشور است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا