سیاست

استارت راکتور IR۲۰ اراک تا یک سال آینده

به گزارش جام جم آنلاین، مصطفی نخعی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از حضور محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در کمیسیون خود خبر داد و گفت: اسلامی خبر داد که تا یک سال آینده راکتور IR۲۰ اراک استارت خواهد خورد. همچنین هدف‌گذاری سازمان انرژی اتمی در حوزه تولید انرژی بر روی تولید ۸ هزار مگاوات برق یا احداث نیروگاه هسته‌ ای گذاشته شده و به موازات آن برنامه مشخصی برای تولید سوخت نیروگاهی وجود دارد.

وی ادامه داد: رئیس سازمان انرژی اتمی اهداف و برنامه‌های خود در حوزه هسته‌ای و توسعه این صنعت را تشریح و تولید سوخت نیروگاهی، انرژی، افزایش و متنوع‌سازی کاربرد پرتو‌ها و تحقیق و توسعه را به عنوان ۴ محور اصلی کار سازمان انرژی اتمی معرفی کرد البته مقرر شد محور‌های یاد شده در اختیار کمیسیون انرژی قرار بگیرد.

نخعی اظهار کرد: متعادل کردن بهای برق اتمی مانند انرژی‌ های تجدیدپذیر درخواست رئیس سازمان انرژی اتمی از کمیسیون انرژی بود. از آنجا که قیمت برق با بهره گیری از منابع تجدیدپذیر وضعیت بهتری نسبت به برق اتمی دارد، به همین دلیل درخواست ایجاد تعادل میان نرخ برق انرژی اتمی و تجدیدپذیر‌ها مطرح شد تا به صرفه‌تر باشد. در واقع بهای برق باید اصلاح شود تا صرفه لازم را برای تولید برق هسته‌ای ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که یک بررسی اولیه نسبت به اعتراضات مردمی نسبت به افزایش قیمت قبض‌ های برق در کمیسیون انجام شده، مقرر شد که در نخستین جلسه پیش‌رو از مسئولان وزارت نیرو و مشخصا سازمان توانیر دعوت شود تا درباره دلایل این افزایش قیمت توضیح دهند و درصورت بروز اشتباه، حق مردم به آن‌ها بازگردانده شود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا