اقتصاد

استاندار: شاخص بهره مندی از آب روستایی هرمزگان به ۷۹ درصد ارتقا یافت


فریدون همتی روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از این طرح‌های آبرسانی که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو انجام شد، افزود: این طرح در قالب ۱۴مجتمع آبرسانی و هفت پروژه تک روستایی با صرف هزینه ای افزون بر یک هزار و ۷۴۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
وی با بیان اینکه آبرسانی به مناطق روستایی به دلیل پراکندگی، دشوار و پرهزینه است، اظهارداشت: در برخی مناطق بدلیل کوهستانی بودن شرایط سخت است اما با همکاری وزارت نیرو و اقدام‌های موثر در استان، آبرسانی به روستاها گام‌های خوبی برداشته شده است.
استاندار هرمزگان بیان داشت: به منظور اجرای این طرح آبرسانی، بیش از ۱۱۰ کیلومتر خط انتقال،  ۱۱۸ کیلومتر اصلاح شبکه، ۱۸۷ کیلومتر توسعه شبکه، سه هزار و ۸۰۰ متر مکعب مخزن، چهارباب ایستگاه پمپاژ اجرا و بیش از ۸۷ لیتر در ثانیه به ظرفیت منابع آب این روستاها افزوده شده است.
وی یادآورشد: از ابتدای این طرح تاکنون هفت مجتمع آبرسانی به طور کامل تکمیل و مورد بهره‌برداری قرارگرفته که چهار مجتمع آن در شهرستان های بندرخمیر ، میناب، حاجی آباد و جاسک امروز به اتمام رسیده و در نظر داریم چهار مجتمع آبرسانی دیگر در سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.
همتی با قدردانی از معاونت عمرانی استانداری و مدیرعامل آبفا هرمزگان، تصریح کرد: آبرسانی به روستاهای قشم یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی که سالیان اخیر اجرایی شده که در ابتدای دولت تدبیر و امید هیچکدام از روستاهای این جزیره دارای شبکه آب آشامیدنی نبودند.
همتی ادامه داد: با اجرای طرح‌های آبرسانی شاخص برخورداری روستاهای جزیره قشم از صفر به ۸۰ درصد رسید و تا پایان دولت دوازدهم بقیه روستاها نیز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد. 
وی خاطرنشان کرد: مرحله نخست مجتمع آبرسانی سهران برای آبرسانی به شهر گوهران بشاگرد و ۱۲روستای مجاور خط انتقال در حال بهره‌برداری آزمایشی است و تا آخر امسال  مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
استاندار هرمزگان بیان کرد: همچنین بهره‌برداری از آب‌های شور و نامتعارف با مشارکت بخش خصوصی در سال‌های ۹۲ تا ۹۹ رشد چشم گیری داشته به طوریکه هم اکنون بیش از ۲۵درصد منابع آبی استان از طریق آب شیرین کن و توسط بخش خصوصی تامین می‌شود.
طرح آبرسانی به ۵۷ روستای استان هرمزگان روز سه‌شنبه با دستور ویدئوکنفرانسی رضا اردکانیان وزیر نیرو و حضور مسوولان استانی در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران به بهره‌برداری رسید.
 این طرح‌های آب‌رسانی روستایی در ۹ شهرستان استان هرمزگان و در قالب ۱۳ مجتمع آب‌رسانی با هزینه‌ای افزون بر یکهزار و ۷۴۶ میلیارد ریا اجرایی شد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا