فرهنگ

اسماعیلی: رویکرد دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ اساسی و تحولگرا است

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی روز جمعه در شورای اداری شهرستان درگزین با تاکید بر نگاه عمیق دولت مردمی به مقوله عدالت فرهنگی، افزود: داشتن بینش فرهنگی لازمه اصلی توسعه و پیشرفت در همه زمینه هاست ‌و ابتدا باید به توسعه فرهنگی دست پیدا کنیم تا زمینه بسط فعالیت های مختلف نیز محقق شود.

وی با تشریح رویکرد دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ، اظهار داشت: بدون شک توسعه فرهنگی با محوریت نهادهای دینی و انقلابی محقق می شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: رویکرد و نگاه دولت در حوزه فرهنگ، رویکردی جدید، اساسی و تحول گرا با تاکید بر بسط عمیق فرهنگی است تا همه بخش‌های مختلف کشور به میزان قابل توجهی به اهداف عدالت فرهنگی دست یابد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرهنگ را به‌ مثابه هوایی می‌دانند که در آن تنفس می‌کنیم، گفت: موضوع جمعیت نیز در اصل و ذات خود مقوله فرهنگی محسوب می‌شود، از سویی در جایگاه یک پژوهشگر از سال ۱۳۸۵  به دغدغه‌های حوزه جمعیت پی برده و همان زمان نیز تاکید کردیم که موضوع جمعیت برای کشور به یک بحران تبدیل خواهد شد. 

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود، مقوله فرهنگ و بینش فرهنگی را راه‌گشای مساله جمعیت و بسیاری از مشکلات کشور  برشمرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه اماکن مذهبی از جمله مصلاها، بقاع متبرکه، هیات های مذهبی باید مبداً فعالیت‌های فرهنگی مذهبی شهرهای مختلف باشد، خاطرنشان کرد: ساخت و تجهیز کتابخانه ها و مراکز فرهنگی در مصلای شهرهای مختلف باید در اولویت قرار گیرد، چرا که انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی است که نزدیک به ۲۳۰ هزار شهید تقدیم آن شده است تا نگاهی عمیق، متفاوت و انقلابی به دنیا عرضه شود.

اسماعیلی: رویکرد دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ اساسی و تحولگرا است

به گفته او، اگر زیرساخت‌های فرهنگی و هنری کشور خارج از جغرافیای دینی بنا شود، نتیجه مناسب با ارزش‌های دینی در پی ندارد، در نتیجه هنرمندی پرورش داده می‌شود که عموم مردم به تفکراتش، اعتقادی ندارند. بنابراین در قالب ریل‌گذاری جدید فرهنگی کشور به‌ دنبال حل این مسائل هستیم.

اسماعیلی با بیان اینکه مسائل فوری شهرستان‌ها در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد، گفت: کشور نیازمند روحیه جهادی و تلاشگر است و در این مسیر نهایت سعی خود را می‌کنیم تا ثمرات و نتایج سفرهای استانی به بهترین شکل ممکن دیده شود تا قدم مهمی برای ارتقای سطح فرهنگی هنری مناطق مختلف برداریم.

به گزارش ایرنا، بازدید از مجتمع فرهنگی و قرآنی شهرستان رزن، بازدید از مجتمع فرهنگی اندیشه و کتابخانه عمومی شهدای گمنام رزن، حضور و سخنرانی در شورای اداری شهرستان رزن، حضور در آئین عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان درگزین و سخنرانی در شورای اداری شهرستان درگزین بخشی از برنامه‌های سفر استانی امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان همدان بود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا