جامعه

اصل آموزش در کاهش حوادث جاده‌ای گیلان باید اولویت قرار گیرد


ارسلان زارع عصر  چهارشنبه در همایش تجلیل از طلایه داران فرهنگ ترافیک افزود: اگر امروز شاهد کاهش وقوع تصادفات و تلفات حوادث جاده ای طی سالهای اخیر در استان هستیم، مبین گسترش فرهنگ اجتماعی مسئولیت پذیری مردم و قانونمداری است.

وی با بیان اینکه دستاوردها در حوزه ترافیکی مفید و شاخص‌ها رو به بهبودی است ،اضافه کرد: عوامل مؤثری که منجر به تصادفات و تلفات می‌شود در سال‌های اخیر توسط کارشناسان به خصوص کارشناسان خبره ناجا، پلیس راه و راهور و با تعامل خوب دستگاه‌های اجرایی از جمله راه و شهرسازی، حمل و نقل و راهداری و دهیاران استان گیلان شناسایی شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان عامل انسانی، خودرویی و جاده‌ای را در بروز تصادفات دخیل دانست و اظهار داشت: برای کاهش هر کدام از این آسیب‌ها، باید دلایل کارشناسی را بررسی و تصمیم‌سازی شود.

زارع حل معضلات اجتماعی بویژه در حوزه ترافیک را فرهنگ سازی از طریق آموزش و جلب مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد عنوان کرد و گفت : همیاران پلیس و دانش‌آموزان نقش مؤثری در کاهش حوادث ترافیکی دارند.

وی با اشاره به نقش آموزش های ترافیکی پلیس و راهداری طی سال های اخیر در کاهش تصادفات استان اظهار داشت: اصل آموزش برای قشرهای مختلف مردم باید ادامه یابد تا با مراعات قانون به سمت نظم و امنیت و فرهنگ ترافیک برویم.

استاندار گیلان ادامه داد: بی نظمی ترافیکی الزاما حادثه آفرین نیست بلکه موجب اتلاف سرمایه، وقت مردم و چالش برای توسعه یافتگی می شود.

زارع در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت بهسازی راهها قبل از فرا رسیدن فصل زمستان براساس محورهای حادثه خیز تاکید کرد و گفت: با اعتبارات خوبی که به راهداری تخصیص دادیم ،انتطار داریم این امر انجام شود .

وی گفت: باید از ظرفیت و امکانات شهرداری ها ، منابع داخلی و کمیته برنامه ریزی شهرستان ها نیز برای کمک به این امر استفاده کرد.

بر اساس گزارش رسمی طی ۶ ماه نخست امسال جانباختگان حوادث ترافیکی در استان گیلان هشت درصد کاهش داشته است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا