جامعه

افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۹۳ نفر

افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۹۳ نفر

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که شمار قربانیان کرونای استان به ۳۹۳ نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۹۰ بیمار مبتلای قطعی در بیمارستان هایکرونای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی اظهار کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون  ۲۰ هزار و ۵۹۱ مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۳۵۵ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج که شامل تست های pcr و سریع بودند حدود ۳۵ درصد نمونه ها مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت  در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و لنده می باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، یزدان‌پناه بیان کرد: در حال حاضر هیچ روش موثرتر از رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای کنترل این ویروس وجود ندارد و مردم باید با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها، پرهیز از حضور در تجمعات، عدم حضور در مکان‌های پرخطر مانند بیمارستان‌ها، مطب‌ها، موسسات پزشکی، ادارات و مکان‌های اقتصادی بسته بجز بر حسب ضرورت نسبت به مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال آن اقدام نمایند.
انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا