بین‌الملل

افزایش مجروحان حادثه تیراندازی متروی نیویورک به 16 نفر – خبر نیوز

در پی تیراندازی صبح امروز در متروی بروکلین در نیویورک، تعداد مجروحان این خشونت مسلحانه مرگبار به ۱۶ نفر رسید.

شبکه خبری سی ان ان آمریکا اعلام کرد تعداد مجروحان تیراندازی به ۱۶ نفر رسیده که ۱۰ نفر بر اثر تیراندازی مجروح شده اند. سایر افراد به دلیل اسنتشاق دود و ترس و وحشت از تیراندازی مجروح شده اند.

پلیس نیویورک اعلام کرد که مجروحان درشرایط وخیم قرار ندارند و انگیزه عامل تیراندازی نیز هنوز مشخص نیست.

مقامات آمریکا اعلام کردند عامل تیراندازی هنوز بازداشت نشده است. به گفته افسران پلیس، یک اسلحه در متروی بروکلین کشف شده است.

در تداوم خشونت‌های مسلحانه مرگبار در آمریکا که از کنترل خارج شده است، صبح امروز، اداره پلیس نیویورک اعلام کرد بر اثر تیراندازی در ایستگاه متروی بروکلین شهر نیویورک  حداقل ۱۳ نفر مجروح شده اند و افسران پلیس توانسته اند چند بمب منفجر نشده را کشف کنند.

شبکه خبری “فاکس نیوز” به نقل از سخنگوی پلیس نیویورک گزارش داد که این تیراندازی صبح  امروز سه شنبه به وقت محلی درحالی اتفاق افتاد که مردم درحال رفتن به سر کار بودند.

سخنگوی پلیس نیویورک گفت این تیراندازی در ایستگاه مترو خیابان سی و ششم در سانست پارک در بروکلین اتفاق افتاده است.

با این حال پلیس اعلام کرد هنوز اطلاعات دقیقی از تعداد دقیق مجروحان یا بازداشت افراد مظنون وجود ندارد.

پلیس همچنین اعلام کرد پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر تیراندازی در ایستگاه مترو، افسران پلیس در محل حاضر شدند و چندین فرد مجروح را پیدا کرده و همچنین چند بمب منفجر نشده را کشف کردند.

 تصاویر منتشر شده از این حادثه، چندین نفر مجروح را نشان می دهد که بر روی زمین مترو درحالی که غرق در خون هستند، دراز کشیده اند.

در این تصاویر مردی دیده می شود که سعی می کند خونریزی پای یک فرد دیگر را متوقف کند.

پلیس از مردم خواست از حضور در این ایستگاه مترو و همچنین خیابان های اطراف آن خودداری کنند زیرا تحقیقات درحال انجام هستند.

با گذشت یکسال از ریاست جمهوری جو بایدن و مخمصه‌های متعدد داخلی و بین المللی که گریبانگیر دولت او است، کارشناسان آمریکایی از افزایش لجام گسیخته خشونت‌های مسلحانه و مرگبار بعنوان یکی از معضلات داخلی در این کشور سخن می‌گویند و اذعان دارند که این دست خشونت‌ها در آمریکا از کنترل خارج شده است. 

وقوع این تیراندازی در حالی است که فشارها بر دولت آمریکا جهت مقابله با خشونت های مسلحانه و قتل با سلاح گرم در این کشور، سرانجام جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده را روز گذشته وادار کرد تولید سلاح های ثبت نشده در این کشور را ممنوع اعلام کند.

اسلحه های ثبت نشده به صورت خصوصی در آمریکا تولید می شوند و در پایگاه های دولتی ثبت نشده یا شماره سریال ندارند. قانون جدید، کیت‌های موسوم به “بخرید، بسازید و شلیک کنید” را ممنوع می کند. افراد می‌توانند بدون بررسی سوابق این کیت ها را به صورت اینترنتی یا در فروشگاه ها در آمریکا خریداری کنند.

به گفته مقامات ارشد دولتی امریکا، کسانی که این کیت ها را خریداری می کنند می توانند ظرف ۳۰ دقیقه یک سلاح بسازند.

قانون جدید تصریح می‌کند که چنین کیت‌هایی طبق قانون کنترل اسلحه به عنوان “سلاح‌های گرم” شناسایی می شوند و در نتیجه، تولیدکنندگان تجاری آن‌ها باید مجوز داشته باشند، شماره سریال‌ بر روی آنها درج کنند و سوابق خریدار را قبل از فروش این کیتها بررسی کنند.

بر اساس گزارش گروه بایگانی خشونت مسلحانه، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

این گروه غیردولتی  گزارش داد که در سال ۲۰۲۱، ۲۰ هزار و ۷۲۶ مورد مرگ ناشی از سلاح گرم بدون احتساب خودکشی با اسلحه، در آمریکا ثبت شده است.

این گروه گزارش داد که موارد خشونت مسلحانه در آمریکا در سال ۲۰۲۱ شامل ۶۹۳ مورد تیراندازی دسته جمعی است که  ۷۰۲ کشته و بیش از ۲۸۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی به طرز باورنکردنی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست. 

شمار دقیق سلاح‌هایی که دراختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را آمریکایی‌ها در اختیار دارند.

 


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا