ورزش

المپیک ناشنوایان برزیل؛ صعود جهار کشتی گیر آزاد کار به فینال


به گزارش از  فدراسیون ورزش های ناشنوایان ، هفت آزادکار ایران در نخستین روز مسابقات کشتی آزاد بازیهای المپیک ناشنوایان به روی تشک رفتند و چهار تن از آنان به فینال صعود کرده و مدال های خود را حتمی کردند.

محمد سیاوشی در وزن ۵۷ کیلوگرم دور نخست کشتی گیر ارمنستانی را با نتیجه ۱۰ بر صفر و با ضربه فنی شکست داد، در دور دوم با شکست ۱۳ بر چهار کشتی گیر هندی راهی فینال شد وی در فینال به مصاف حریفی از قزاقستان می رود.

حمیدرضا کنعانی در وزن ۸۶ کیلوگرم پس از یک دور استراحت، در دور دوم مقابل کشتی گیر هند پس از تساوی یک بر یک با توجه به کسب امتیاز آخر به پیروزی رسید، کنعانی  در مرحله بعد حریفی از ارمنستان را با نتیجه ۹ بر چهار شکست داد و در ادامه کشتی گیر ترکیه ای را با نتیجه چهار بر ۲ مغلوب کرد و راهی فینال شد.

محمدرسول قمرپور در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در مرحله نخست، در دور دوم کشتی گیر قزاقستانی را با ضربه فنی برد، وی  کشتی گیر آمریکایی را ۱۰ بر صفر و با ضربه فنی شکست داد.

علی شکیبازاده در وزن ۱۲۵ کیلوگرم دور نخست مقابل کشتی گیر قزاقستان سه بر یک باخت و با غیبت کشتی گیر آمریکایی برنده اعلام شد. او در مرحله بعدی هفت بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی فینال شد.

شکیبازاده در فینال با کشتی گیری از قزاقستان مسابقه می دهد.

براساس این گزارش کیوان رستم آبادی در وزن ۶۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست ، حریف کامرونی را با نتیجه ۱۰ بر صفر (ضربه فنی) شکست داد. وی در دور دوم رقابت ها در برابر حریفی از مغولستان شکست خورد و فردا باید در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز رقابت کند.

فرود حجتی در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی گیران آمریکا و ارمنستان را با ضربه فنی (۱۰ بر صفر) مغلوب کرد. او در دور سوم مقابل نماینده مغولستان در حالیکه ۹ بر یک پیش بود، قبل از پایان وقت اضافه اول با ضربه فنی مغلوب کرد.

حجتی در مسابقه چهارم مقابل حریفی از قزاقستان با حساب ۱۰ بر صفر (ضربه فنی) مغلوب شد. وی برای کسب مدال برنز در جدول شانس مجدد مسابقه می دهد.

در ادامه این رقابت ها حسین نوری در وزن ۷۴ کیلوگرم مقابل کشتی گیر ترک با نتیجه ۱۰ بر سه شکست خورد ، او در این مسابقه به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه دنده  راهی بیمارستان شد  و از  دور رقابت ها حذف شد.

محسن منوچهر دیگر آزاد کار ایرانی  در وزن ۹۲ کیلوگرم هم به علت آسیب دیدگی در تمرینات از حضور در  رقابت ها بازماند. 


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا