فرهنگ

امام رضا(ع) در دل اهل سنت خراسان شمالی جای دارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


امان دردی آخوند یزدانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اهل‌بیت (ع) از جایگاه معنوی ویژه‌ای برخوردارند.

مسئول کانون خادم یاری امام رضا در مسجد جامع ابوحنیفه اهل سنت بجنورد ادامه داد: عشق و احترام امام رضا (ع) مانند دیگر ائمه بزرگوار در دل مردم اهل‌سنت جای داشته است.

وی افزود: تکریم، توسل و محبت اهل بیت (ع) از جمله اصول توصیه شده از سوی پیشوایان اهل سنت است و در بین پیروان اهل سنت، اهل بیت حضرت رسول اکرم (ص) جایگاه ویژه ای دارند.

آخوند یزدانی تصریح کرد: اولیای خدا شفیع ما هستند و زیارت آن‌ها در دین ما مورد تأکید قرار گرفته و رهبران ما به زیارت آن‌ها توصیه کرده اند زیرا آثار این زیارت بر جامعه و اتحاد مذاهب و گروه‌های قومی و مذهبی بسیار تأثیر دارد.

این عالم اهل سنت خراسان شمالی بیان داشت: اهل سنت خراسان شمالی احترام ویژه ای برای اهل بیت عصمت و طهارت (رضی الله عنه) قائل هستند و به همین سبب برای عرض ادب خدمت نوه بزرگوار پیامبر مکرم اسلام (ص) هر ساله در این ایام شهادت امام رضا و رسول اکرم (ص) به مشهد و زیارت بارگاه حضرت امام رضا (ع) مشرف می‌شوند.

وی در انتها گفت: تمسک به قرآن و ائمه (ع) از عوامل وحدت مسلمانان هستند و همه مسلمانان باید در مقابل دشمنان اسلام «ید واحده» باشند و از منویات رهبر معظم انقلاب تبعیت کنند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا