اقتصادی

ام‌وی‌ام X33 کراس‌ ارزش خرید دارد؟

فرارو– ام‌وی‌ام X33 کراس که محصول جدید مدیرانخودرو به‌حساب می‌آید و احتمالا تا پایان سال راهی بازار می‌شود، در ظاهر و باطن همان X22 پرو است. با همان نمای جانبی، جلو پنجره مشبک و چراغ‌های عقب X22 پرو طراحی شده تا خیلی‌ها آن را یک فیس‌لیفت دیگر از مونتاژکاران بدانند.

به‌گزارش فرارو؛ ام‌وی‌ام X33 کراس با دو تیپ دنده‌ای و اتومات به خیابان‌ها می‌آید و زیر کاپوت دقیقا از همان پیشرانه‌های X22 پرو دنده‌ای و اتومات استفاده شده است. در خود چین با اسم امودا C۳ و یکسری تغییرات جزیی درمقایسه با نسخه‌ای که به ایران آمده، کمتر از ۵۰۰ میلیون فروخته می‌شود، ولی قیمت تمام‌شده ام‌وی‌ام X33 کراس در نمایندگی‌های مدیرانخودرو حدود ۷۵ درصد بیشتر است.

X33 کراس؛ فیس‌لیفت X22 پرو

ام‌وی‌ام X33 کراس را می‌توانیم فیس‌لیفتی از ام‌وی‌ام X22 پرو بدانیم. در نمای جلو خودرو اولین چیزی که می‌تواند جلب‌توجه کند، جلو پنجره مشبک است. یعنی همان فرم و قیافه‌ای که قبلا در طراحی ام‌وی‌ام X22 پرو شاهد بودیم. اگر از طراحی جدید رینگ فاکتور بگیریم، نمای جانبی ام‌وی‌ام X33 کراس انصافا فرقی با X22 پرو ندارد و در قسمت عقب هم تقریبا از همان فرم چراغی که برای X22 پرو استفاده شده بود، به‌چشم می‌خورد.

‌ام‌وی‌ام X33 کراس با این حال از حیث اتاق تفاوت‌های بیشتری دارد و می‌توانیم در این بخش محصول جدید مدیرانخودرو را نسبت به ام‌وی‌ام X22 پرو متمایز بدانیم. از یک طرف دیگر به‌لطف سختگیری‌هایی که از طرف سازمان ملی استاندارد وجود دارد، ام‌وی‌ام X33 کراس با آپشن‌های بیشتری مثل سیستم کنترل پایداری و سیستم کنترل کشش راهی بازار می‌شود و در فهرست امکانات رفاهی آن چیز‌های دیگری مثل کروز کنترل، کلید‌های کنترلی روی فرمان، قابلیت استارت از راه دور، نورپردازی داخل کابین، سانروف برقی، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، دوربین دنده عقب و سنسور دنده عقب دیده می‌شود.

ام‌وی‌ام X33 کراس‌ ارزش خرید دارد؟اگر از طراحی جدید رینگ‌ها فاکتور بگیریم، نمای جانبی ام‌وی‌ام X33 کراس تفاوت زیادی با X22 پرو ندارد

X33 کراس؛ پیشرانه تکراری

ام‌وی‌ام X33 کراس اتوماتیک به یک پیشرانه سه سیلندر توربوشارژ مجهز شده که می‌تواند نهایتا ۱۱۲ اسب‌بخار نیرو تولید کند. موتور یک لیتری که زیر کاپوت شاسی‌بلندی با هزار و ۲۴۰ کیلو وزن قرار گرفته، نهایتا منجر به ثبت شتاب ۱۴ ثانیه‌ای می‌شود و همین جمله می‌تواند بهترین توصیف از مشخصات فنی ام‌وی‌ام X33 کراس به‌عنوان محصول جدید مدیرانخودرو باشد.

ام‌وی‌ام X33 کراس اتوماتیک از حیث فنی هم فرق زیادی با X22 پرو ندارد و مثل آن به جعبه‌دنده ۹ سرعته اتوماتیک مجهز شده است.

ام‌وی‌ام X33 کراس تیپ دنده‌ای هم دقیقا مثل X22 پرو دنده‌ای با پیشرانه ۱.۵ لیتر تنفس طبیعی پا به بازار می‌گذارد و نیروی موتور آن از طریق گیربکس پنج‌دنده به سمت چرخ انتقال داده می‌شود.

سرعت ام‌وی‌ام X33 کراس دنده‌ای حدود یک ثانیه زودتر نسبت به مدل‌های اتومات از صفر به ۱۰۰ می‌رسد و از یک طرف دیگر مشخص شده مصرف سوخت ام‌وی‌ام X33 کراس دنده‌ای تقریبا ۵.۹ لیتر به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است که تقریبا نیم‌لیتر از مصرف سوخت ترکیبی ام‌وی‌ام X33 کراس اتوماتیک کمتر است.

ام‌وی‌ام X33 کراس؛ ۷۵ درصد گران‌تر از امودا C۳

قیمت ام‌وی‌ام X33 کراس اتوماتیک ۸۷۱ میلیون تومان است که چیزی حدود ۱۰ این عدد مربوط به هزینه‌های جانبی و مالیات می‌شود. چون قیمت پایه کارخانه‌ای ام‌وی‌ام X33 کراس اتوماتیک از طرف شورای رقابت ۷۸۵ میلیون تومان تعیین شده است.
قیمت ام‌وی‌ام X33 کراس دنده‌ای به‌این ترتیب از ۶۸۵ میلیون تومان، به ۷۹۰ میلیون تومان برای مصرف‌کننده می‌رسد.

ام‌وی‌ام X33 کراس در کشور چین به‌اسم امودا C۳ تحویل مردم داده می‌شود و به‌عنوان یک خودرو اقتصادی شناخته می‌شود.

قیمت ام‌وی‌ام X33 کراس یا همان امودا C۳ در چین نهایتا ۶۹ هزار یوآن است که با احتساب نرخ برابری یوآن و دلار به ۱۰ هزار دلار نمی‌رسد.

ام‌وی‌ام X33 کراس حتی با احتساب نرخ ارز آزاد نهایتا ۵۰۰ میلیون ارزش دارد و همین محصولی که در کارخانه ۸۷۱ میلیون قیمت خورده، احتمالا گران‌تر از این حرف‌ها به بازار آزاد می‌رسد.

ام‌وی‌ام X33 کراس در یک نگاه

مشخصات فنی

نسخه دنده‌ای

نسخه اتوماتیک

پیشرانه

چهار سیلندر تنفس طبیعی

سه سیلندر توربوشارژ

حجم موتور

۱.۵ لیتر

یک لیتر

حداکثر قدرت

۱۱۶ اسب‌بخار

۱۱۲ اسب‌بخار

حداکثر گشتاور

۱۴۳ نیو‌تن‌متر

۱۵۰ نیو‌تن‌متر

گیربکس

پنج‌دنده دستی

۹‌دنده CVT

شتاب صفر تا ۱۰۰

۱۲.۷ ثانیه

۱۴ ثانیه

حداکثر سرعت

۱۷۰ کیلومتر بر ساعت

۱۷۰ کیلومتر بر ساعت

مصرف سوخت

۵.۹ لیتر به‌ازای ۱۰۰ کیلومتر

۶.۳ لیتر به‌ازای ۱۰۰ کیلومتر

قیمت کارخانه

۷۹۰ میلیون تومان

۸۷۱ میلیون تومان

قیمت بازار

مشخص نشده

مشخص نشده


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Thumbnails managed by ThumbPress