جامعه

انتقاد عضو شورای شهر از تبدیل ظرفیت۱۸۰هکتاری خلازیل به محدوده‌ای جرم خیز


یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه ظرفیت ۱۸۰ هکتاری خلازیل به محدوده ای جرم خیز تبدیل شده است، گفت: مدیریت شهری باید احیای هویت محلات جنوبی پایتخت را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش ایسنا، مهدی پیرهادی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدیدش از منطقه ۱۹ شهرداری تهران، نسبت به غفلت از ظرفیت‌های مختلف این منطقه تذکر داد و گفت: بوستان ولایت به عنوان یکی از بزرگترین ظرفیت‌های تهران در حوزه گردشگری و سپری کردن اوقات فراغت شهروندان تهرانی، در این منطقه واقع شده اما متاسفانه چندسالی است، این بوستان رها شده است.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از ظرفیت های شهر تهران و بوستان ولایت در این منطقه واقع شده و نیازمند حمایت است، افزود: بوستان ولایت به عنوان یکی از سرمایه های شهر تهران در این منطقه، نیازمند حمایت و سرمایه گذاری جدی در این خصوص است.

پیرهادی با اشاره به سایر معضلات و نیازهای این منطقه، عنوان کرد که فقدان حتی یک بیمارستان در محدوده شهرداری منطقه ۱۹، به عنوان یکی از نیازهای اساسی این منطقه، مشهود است.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: ایجاد بیمارستان از نیازهای اساسی منطقه ۱۹ است که با تدبیر، پیگیری و همکاری مدیریت شهری و وزارت بهداشت، محقق خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود ۲۷ کوره آجرپزی در این منطقه، ظرفیت قابل توجهی است که بهره گیری از آن مغفول مانده است، گفت: ۲۷ کوره آجرپزی وضعیت نامشخصی دارد و مالکین به خاطر عدم جذابیت پهنه ای و اقتصادی تمایلی به حل این مسائل ندارند.

این عضو شورای شهر تهران، اراضی ۱۸۰ هکتاری محدوده خلازیل را از دیگر ظرفیت های منطقه دانست و گفت: متاسفانه این محدوده در حال حاضر جرم خیز است. این محدوده باید تعیین تکلیف شود و با تدابیر مدیریتی از ظرفیت این پهنه برای افزایش سرانه های فرهنگی، خدماتی و اجتماعی بهره گرفته شود.

وی، وضعیت املاک موقوفه ای در قسمت هایی از منطقه و ساخت و سازهای قدیمی که در گذشته در این املاک انجام شده را پیچیده دانست و گفت: شهرداری در هماهنگی با متولیان موقوفات آنجا، می‌تواند نسبت به تعیین تکلیف این محدوده تدابیری بیاندیشد.

پیرهادی از اعضای شورای شهر و شهردار تهران خواست نسبت به احیای هویت محلات پایتخت، به ویژه محلات جنوبی حساسیت داشته باشند و در این دوره از مدیریت شهری، برای رفع مشکلات بر زمین مانده محله ها تلاش کنند.

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا