فرهنگ

اندیشه‌های امام خمینی چراغ راه برای آزادیخواهان جهان است  – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا در آستانه سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: ملت ایران با پیروی از خط امام و رهبری قوی‌تر از هر زمان ظاهر شده و دشمنان این ملت غیور جرأت هیچ گونه حرکت غلطی را نخواهند داشت.

حجت الاسلام اشفاق وحیدی امام جمعه ملبورن اظهار کرد: امام خمینی ره یک شخصیت کامل و مفکر و بنیانگذار یک نظام و یک انقلاب منفرد بر پایه اسلام و عدالت بود. شخصیت ایشان برای دنیا آشنا است امام خمینی زمانی وارد میدان شد و برای حقوق مردم قیام کرد که جهان اسلام هیچ آگاهی و شناختی از دشمنان خود نداشت.

وی ادامه داد: ملت اسلامی از منافع و مطالبات مشترک یکدیگر بی خبر بود دنیا به ویژه ملت‌های مظلوم منطقه زیر تیغ و شکنجه آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفته بودند. امام خمینی بنیانگذار شعار مرگ بر آمریکا است، آمریکایی که به خون اسلام و مسلمین تشنه است اما امام راحل با خدمات و فداکاری‌های خود دشمنان مشترک اسلام به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی را رسوا کرد. شخصیت ایشان مبنی بر علم کلام و فلسفه، علم عرفان و بینش قوی در جهان سیاسی و یک الگو برای تمامی کشورهای جهان به ویژه حاکمان اسلامی می‌باشد.

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا افزود: امام خمینی زمانی که نهضت انقلاب را از شهر قم و مدرسه فیضیه آغاز کردن حکومت مستبد وقت به سرکردگی رژیم طاغوتی شاه به شخصیت مؤثر و قوی امام پی برده و موانع زیادی در مسیر بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: در حقیقت حضرت امام خمینی با تأسی از دین مبین اسلام منویات پیامبر گرامی اسلام و همچنین رهنمودهای ائمه اطهار توانستند با یاری خداوند، حکومت طاغوتی را نابود کرده و نظامی بر پایه مطالبات مردمی و آرمان‌های ملت به عنوان نظام جمهوری اسلامی ایران بنا کرده و این نظام تا امروز به رغم توطئه‌های دشمنان پابرجا است و بنابر عقیده و تفکرات امام خمینی این انقلاب با انقلاب حضرت صاحب الزمان متصل خواهد شد.

حجت الاسلام وحیدی گفت: در خصوص شخصیت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای که جانشین بر حق حضرت امام خمینی رضوان الله علیه هستند باید گفت که شاید تفاوت در نام این دو بزرگوار باشد اما فکر، راه و اهداف و آرمانهای هر دو یکی است و رهبر معظم انقلاب تا امروز بر اساس اندیشه‌ها و افکار امام خمینی رحمة الله عمل کرده و ملت ایران را همگام با سایر ملت‌های محروم رهبری می‌کنند و آنان را در برابر نظام طاغوت و استعماری قوی می‌کنند.

امام جمعه ملبورن تاکید کرد: با وجود افکار زنده و اندیشه‌های اندیشه های بی نظیر حضرت امام خمینی و رهبری حضرت آیت الله خامنه از قدرت‌های استکباری و طاغوتی هرگز به رؤیای پیروزی مقابل انقلاب اسلامی ملت ایران و جهان اسلام دست نخواهند یافت.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا