فرهنگ

انقلاب اسلامی نظم جهانی را در صحنه جهانی تغییر خواهد داد کتا‌ب‌هایی که توانمندی بیداری اسلامی را مطرح می‌کنند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ویژه برنامه «بیداری امت» و مراسم رونمایی از ۵ عنوان کتاب مجید صفاتاج، نویسنده نام آشنای کشور یکشنبه 29 خرداد از سوی فرهنگسرای انقلاب و با مشارکت فرهنگسرای رسانه برگزار شد.
 
در این مراسم، ۵ کتاب با عناوین «هویت»، «راز نهضت»، «بیداری امت»، «بانگ بیداری» و «روایت واقعی یک سانسور» که از سوی مجید صفاتاج نوشته شده است، رونمایی شد. همچنین جمعی از چهره‌های برجسته عرصه کتاب و ادبیات از جمله سید مجتبی ابطحی، دبیر کل کنفرانس حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین، احمد دستمالچیان، اولین سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان، سعدالله زارعی مدیر مؤسسه مطالعات اندیشه‌سازان نور، مجتبی رحماندوست استاد دانشگاه و نویسنده در این مراسم سخنرانی کردند.
 
احمد دستمالچیان در این مراسم گفت: مجید صفاتاج از سال 59 تا امروز یار، همدل، دوست و برادر عزیز ما بودند و هستند. در عصر امروز که یکی از پرتحول‌ترین مقاطع تاریخی است بالاترین چیزی که باید مدنظر قرار بگیرد، همان جهاد تبیین است که حضرت آقا به آن اشاره فرمودند.
 
وی افزود: وقتی دینی اجباری در آن نیست که راه و چاره گفته شود. در شرایط امروز در مقطع پرتحولی قرار داریم که این مقطع پرتحول باید بیان شود. متاسفم که جوانان خود ما با تحولاتی که در جریان است، بیگانه‌اند. برخی نمی‌دانند چه اسطوره‌هایی در این انقلاب ساخته شده‌اند، برخی نمی‌دانند که انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را به سوی کمال، رشد و بیداری عوض کرده است.
 
دستمالچیان با بیان این‌که در قالب جهاد تبیین می‌توانیم این عظمت را بیان و ثبت کنیم، گفت: کسانی که جهاد می‌کنند، کرامت با سخاوت و با لطفی دارند. خداوند راه‌ها را مشخص کرده است و آقای صفاتاج تا امروز در راهی که خداوند مشخص کرده است، پیشکسوت و پیشگام بوده است. صفاتاج تا امروز با هزینه و مال شخصی این کارها را انجام داده و در مسیر فلسطین و صهیونیست‌شناسی پیشرو بوده است.
 
اولین سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در ادامه با بیان این‌که خداوند فرموده است؛ ما راه‌ها را به روی کسانی که جهاد می‌کنند، باز می‌کنیم، گفت: خداوند فرموده است این انسان‌ها هیچگاه در بن‌بست قرار نمی‌گیرند و ما روزی بدون حساب و کتاب به آنها می‌دهیم. آقای صفاتاج نمونه این آیه‌ها هستند. یک انسان پرشور، پرانگیزه و پردغدغه که توانست کتابی را که در مورد شهید سلیمانی نوشته شده بود اما تکمیل نشده بود را تکمیل کند.
 
دستمالچیان در ادامه بیان کرد: صفاتاج با یک نگاه بلند به جهاد تبیین نگاه و عمل‌ می‌کند و در این مسیر جهاد تبیین تا امروز هر کاری که از دستش برآمده انجام داده است، وسع او در همین حد است، او مناعت طبع دارد و هیچگاه ندیدم که دست نیاز به سوی دیگران دراز کند.
 
وی افزود: هر کس در مسیر فلسطین گام زد و نفس کشید، خداوند به او برکت می‌دهد. انقلاب اسلامی ما برکتش از فلسطین و مبارزه با عدو خداوند است. از سال 42 که حضرت امام (ره) با دید الهی این هدفگذاری را انجام داد، مطمئن هستم که انقلاب اسلامی انقلابی تحول‌ساز است که نظم جهانی را در صحنه جهانی تغییر خواهد داد.
 
دستمالچیان با بیان این که اکنون انقلاب اسلامی در دوران گذار قرار دارد، بیان کرد: اکنون انقلاب اسلامی پنجه در پنجه نظام سلطه انداخته وبه پیش می‌رود و یاری خداوند نیز به همراه این انقلاب است.
 

در این مراسم همچنین سید‌مجتبی ابطحی، دبیر کل کنفرانس حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین گفت: برای حقیر اسباب عزت است که در این جلسه حضور داشته باشم. هر چند دهه و هر چند قرن یکبار شرایط خاصی در جهان به وجود می‌آید که نظام‌های قدرتی آشکار می‌شوند و بازی‌ها تغییر می‌کند.
 
ابطحی در ادامه بیان کرد: در پایان جنگ جهانی اول نظام‌های جدیدی را تدوین کردند، بیداری اسلامی مدنظر کسی نبود، سیاه لشکرهایی به عرض اندام برخاستند و همه مکاتب مادی و غیرمادی را تجربه کردند اما از آنها طرفی نبستند و هیچ کاری نتوانستند انجام بدهند.
 
 وی در ادامه گفت: به برکت انقلاب اسلامی و تاثیر انقلاب اسلامی در سراسر جهان تمام نقشه‌های دشمنان خنثی شد و هر چقدر دشمن سعی کرد تا مسیر را تغییر دهد اما اراده الهی بر این است که حکومت جهانی به صالحان برسد. حادثه اوکراین یک حادثه گذرا و عابر نیست و تاثیر مهمی در شکل‌گیری عدالت خواهد داشت و ما دوستداران عدالت سهم خودمان را طلب می‌کنیم.
 
وی بیان کرد: نویسنده این پنج کتاب سعی کرد توانمندی بیداری اسلامی را مطرح کند، بیداری اسلامی منحصر به گفتن ما نیست. گفتمان‌ها دارد به سمتی پیش می‌رود که گفتمان عدالت‌خواهی دارد شکل می‌گیرد.
 
ابطحی با بیان این‌که هیچ تولیدی جای کتاب را نمی‌گیرد، گفت: یک ماندگارتر، تاثیرگذارتر و تربیت‌کننده‌تر است خصوصا کتابی که با نام خدا نوشته شده باشد. سپاسگزارم از آقای صفاتاج که سال‌ها عمر خود را در این راه گذاشت و ادامه‌دهنده راه شهید سلیمانی هستند. امیدواریم که نسل جدید گام‌های بعدی را بردارد و شاهد باشیم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا