جامعه

انهدام باند قاچاق اسلحه – ایرنا


به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان روز چهارشنبه افزود: پلیس پاوه پس از اطلاع از فعالیت یک باند قاچاق سلاح و اینکه اعضای آن قصد انتقال تعداد قابل توجهی اسلحه از کشورهای همجوار به داخل استان را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت عمومی “پاوه” با انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده موفق به شناسایی مسیر تردد اعضای باند در محور “باینگان” شده و با همکاری ماموران انتظامی این شهر و ایستگاه بازرسی “ملندر” توانستند خودروی قاچاقچیان را پس از مدتی تعقیب و گریز متوقف کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در بازرسی از خودرو پراید اعضای باند، ۱۷ قبضه اسلحه به همراه ۲ هزار و ۵۰۰ عدد فشنگ کشف شد.

سردار جاویدان همچنین با اشاره به دستگیری هر ۳ عضو باند، از معرفی آنها به دستگاه قضائی جهت صدور احکام لازم خبر داد.

زندان پایان کار اخاذ اینترنتی

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس از کشف پرونده تهدید و اخاذی از خانم جوان دارابی در کمترین زمان خبر داد و گفت: با مراجعه خانمی جوان و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر تهدید و اخاذی در شبکه‌های اجتماعی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان داراب قرار گرفت.

وی ادامه داد: طبق اظهارات شاکیه شخصی ناشناس در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و واتساپ شروع به ارسال پیام برای وی کرده است و سپس با ادعای اینکه از شاکیه تصاویر بدون حجاب در اختیار دارد، قصد اخاذی مبلغ ۵۰ میلیون ریال را از وی داشت.

این مقام انتظامی افزود : کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی و دستگیری متهم در کمترین زمان شدند.  در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود و هدف از این کار را اخاذی از شاکیه عنوان کرد.

انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی به بهانه انتقام جویی

سرهنگ روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه ‌و بویراحمد از دستگیری فردی که در شبکه های اجتماعی اقدام به هتک حیثیت و انتشار اکاذیب در خصوص یکی از شهروندان کرده بود، خبر داد و گفت: با شکایت خانمی جوان مبنی بر انتشار تصاویر خانوادگی و شخصی ایشان و نیز ارسال مطالب توهین‌ و تهدید آمیز از طرف فردی ناشناس در شبکه‌های اجتماعی، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ابتدا در خصوص موضوع پرونده از شاکیه تحقیق به عمل آمد و وی عنوان کرد که فردی ناشناس با شماره‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی تصاویر خصوصی وی را برای دوست و آشنایان ارسال کرده که این کار باعث بی‌آبرویی و هتک حیثیت وی شده بود و با خواسته‌های نامعقول از شاکیه وی را تهدید نموده که این امر موجب نگرانی شاکیه شده و از این پلیس تقاضای رسیدگی را داشت.

این مقام مسئول افزود: با انجام اقدامات پلیسی و تخصصی در فضای مجازی متهم که نامزد سابق شاکیه بود، شناسایی و دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی هشدار داد: متاسفانه اعتماد در فضای مجازی به افراد یکی از مهمترین مشکلاتی است که جامعه با آن روبرو می باشد لذا می‌طلبد شهروندان در فضای مجازی نسبت به اسناد و تصاویر شخصی که در اختیار دیگران قرار می‌دهند حساسیت بیشتری به خرج دهند و هیچ‌گاه تصاویر و فیلم‌های شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند و نسبت به تنظیم محرمانگی آن درشبکه های اجتماعی هوشیار باشند.

کشف ۵۲ هزار لیتر روغن پایه قاچاق 

سرهنگ ایرج خانی پور جانشین فرمانده انتظامی استان از شناسایی و توقیف ۲ کامیون حامل ۵۲ هزار لیتر روغن پایه قاچاق توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خبر داد و گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان  حین کنترل خودروهای عبوری در اتوبان تبریز – زنجان در یک عملیات به ۲ دستگاه کامیون کشنده مشکوک شده و با تمهیدات پلیسی آن ها را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از کامیون های مذکور جمعا ۵۲ هزار لیتر روغن پایه قاچاق کشف شد. ارزش محموله قاچاق کشف شده بنا به نظر کارشناسان بیش از ۴ میلیارد ریال برآورد کرده است.  در این عملیات ۲ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

۲۸ هزار لیتر نفت کوره قاچاق 

سرهنگ ابوالحسن مزارعی فرمانده انتظامیبوانات گفت: با تلاش ماموران انتظامی این شهرستان، ۲۸ هزار لیتر نفت کوره قاچاق کشف شد.

وی اضافه کرد: ماموران انتظامی “بوانات” حین گشت زنی هدفمند در سطح حوزه استحفاظی و کنترل خودروهای عبوری منتهی به این شهرستان، به یک دستگاه کامیون تانکردار مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

مزارعی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از این خودرو، ۲۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع “نفت کوره” کشف کردند، افزود: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی “بوانات” با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش سوخت‌های مکشوفه را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، خاطر نشان کرد: مبارزه با قاچاق از مأموریت‌های مهم و مستمر پلیس در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور است.

رد رشوه ۱۰۰ دلاری مامور راهور

 سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ  از رد رشوه ۱۰۰ دلاری مامور راهور خبر داد و گفت: تیم گشتی یگان نامحسوس  پلیس راهور فاتب  در حین گشت زنی در محدوده بزرگراه شهید خرازی بعد از بلوار شهید اردستانی به سواری فاو به علت تخلفات سرعت غیر مجاز و حرکت  مارپیچ دستور ایست می دهند.

وی گفت : پس از توقف این سواری و لزوم توقیف این وسیله نقلیه به دلیل تخلفات حادثه ساز، راننده  خودرو که دیگر راهی برایش به غیر از رفتن به پارکینگ و معرفی به مراجع قضایی نمانده  بود اقدام به پرداخت اسکناس ۱۰۰ دلاری به سر اکیپ تیم گشتی کرده است. این افسرمتعهد پلیس از گرفتن رشوه امتناع ورزیده و مبلغ را به همراه صورتجلسه و خودروی مذکور جهت سیر مراحل قانونی  به عوامل کلانتری ۱۸۱ عوارضی تحویل می دهد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا