اقتصاد

اولین کشتی تقریحی بوشهر، امیدوار به ماندن – خبر نیوز

حدود یکسال است که کشتی تفریحی کروز با ظرفیت 700 نفر در اسکله بندر بوشهر پهلو گرفته و مالک آن امیدوار است فرصتی برای جذب گردشگران باشد.

 «بهروز جعفری اهرمی زاده» مالک این کشتی که به گفته خودش به انگیزه فعالیت در زادگاهش، این شناور را خریداری و در بوشهر فعال کرده، می گوید: وقتی این کشتی را از ژاپن به بوشهر آوردم، یکی از مدیران سابق استان گفت وقتی مجوزها را گرفتی و خرت از پل گذشت، از بوشهر می روی! ولی آن مدیر رفت و ما بیش از یکسال است در بوشهر مانده ایم و امیدواریم بتوانیم در زادگاه مان فعالیت کنیم.

وی با اشاره به اینکه کشتی در سال 1989 در کشور ژاپن ساخته شده و به نام پرنسس مشغول به فعالیت بوده که پس از هماهنگی زیاد و با وجود تحریم ها، توانستیم با سرمایه گذاری شخصی حدود 3 میلیون و 400 هزار دلار آن را خریداری و پس از گذر از آبهای آزاد، به ایران منتقل کنیم و از فرودین 1400 در اسکله بندر بوشهر پهلوگیری کرده ایم.

جعفری افزود: ظرفیت رویای دریا 700 نفر مسافر و 70 نفر پرسنل می باشد که هم اکنون با نصف ظرفیت فعالیم و امیدواریم با رونق بیشتر گردشگری دریایی، زمینه اشتغال و درآمدزایی افراد بیشتری فراهم شود.

مدیرعامل شرکت خدمات دریایی رویا گستر خاورمیانه با اشاره به اینکه حدود 500 میلیون تومان بصورت ماهانه هزینه تعمیر و نگهداری رویای دریاست، اضافه کرد: این کشتی دارای 8 اتاق وی آی پی، 4 سالن و 2 طبقه با آشپزخانه مجهز به آسانسور در هر طبقه بوده و آماده پذیرایی از مجالس جشن، عروسی، سمینارها، کنفرانس ها و سخنرانی های در آبهای خلیج فارس است.

جعفری اهرمی زاده با بیان اینکه آماده عقد قرارداد با نهادها و ارگان‌ها می باشیم، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه این کشتی بصورت رسمی هنوز افتتاح نشده، از فروردین ماه پذیرای حدود 3 هزار نفر از همشهریان و هموطنان بوده ایم و با انجام گشت های دریایی همراه با مراسم جشن و موسیقی، لحظاتی با نشاط را برای همشهریان و مسافران فراهم کرده ایم.

وی مهمترین خواسته اش را ایجاد زیر ساخت های لازم جهت پهلوگیری این کشتی در مکانی مناسب ترجیحا اسکله جفره می داند که دسترسی شهروندان تسهیل شده تا به زیبایی ساحل هم بیفزاید.

بهروز جعفری اهرمی زاده گفت: با وجود پیشنهاد برای فعالیت این کشتی در جزیره کیش که امکان جذب مسافر در آن مناسب تر از سایر نقاط ساحلی است، ولی به دلیل تعلق خاطر به زادگاهم، تلاش دارم در بندر بوشهر فعالیت کرده و امیدوارم حمایت لازم وجود داشته باشد. 

بلیط این کشتی که شامل 3 ساعت دریانوردی به قیمت 350 هزارتومان است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا