سیاست

ایران از صادرکنندگان رادیوداروها در جهان است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه نگاه یک سیما به مناسبت روز ملی انرژی هسته‌ای گفت: همواره وقتی نامی از سازمان انرژی اتمی می‌آید، همه یاد غنی سازی می‌افتند؛ در صورتی که حوزه فعالیت ما وسیع است و در سلامت، صنعت و کشاورزی کارهای گسترده‌ای انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: بخش بزرگی از ۱۳۳ دستاورد هسته‌ای کشور شامل حوزه‌هایی همچون کشاورزی می‌شود. سامانه پرتودهی در شهرهای مختلف برای بالا بردن عمر تولیدات کشاورزی همچون خرماست که از کارکردهای هسته‌ای است و این سامانه‌ها در حال گسترش است.

صالحی افزود: در تهیه واکسن کرونا یکی از ابزار مورد نیاز، سانتریفیوژ است و سازمان انرژی اتمی این سانتریفیوژ را برای شرکت برکت تأمین کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: پروژه تترا را در دست داریم که ۶۰ میلیون یورو برای آن تجهیزات خریده شده و ۳۷ هزار مترمربع ساختمان برای آن در نظر گرفته شده است. این پروژه در خاورمیانه بی نظیر است که به تولید رادیوداروهای مدرن منجر خواهد شد.

صالحی گفت: امروز رادیوداروهای بسیاری به هند، لبنان، عراق و برخی کشورهای اروپایی صادر می‌کنیم و با مقیاس وسیع‌تری صادرکننده رادیو دارو خواهیم بود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا