اقتصاد

ایران توانایی تبدیل شدن به اقتصاد برتر دنیا را دارد| لزوم حضور در خط مقدم خدمت

به گزارش خبرنگار بازار؛ احمد وحیدی شامگاه شنبه در شورای اداری استان همدان که به منظور برگزاری مراسم تودیع و معارفه استاندار قبلی و فعلی همدان برگزار شد با بیان اینکه مسئولیت پذیری در نظام جمهوری اسلامی ویژگی هایی دارد، مطرح کرد: افراد باید به عنوان مسئول صادقانه پای کار باشند.

وحیدی با تاکید بر اینکه همدان ویژگی های بزرگی دارد، به سوابق اجرایی و عملکرد علیرضا قاسمی فرزاد به عنوان استاندار جدید همدان اشاره کرد و گفت: همدان تمدن ساز و مهد تمدن است و خاک زرخیزی دارد و خاک همدان از جنس عارفان، عالمان و شهدای بزرگ است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مسیر بزرگی پیش رو داریم و باید در این مسیر کارهای بزرگی به انجام برسد، اظهار کرد: ما در این مسیر، ظهور بقیه الله اعظم و پیروزی این حق بر باطل را داریم بدین سان باید در حق مقدم باشیم.

مسئولان ما در خط مقدم هستند و باید بدانند این مسیر تهمت و بی خوابی و توهین شنیدن هم دارد

وی با بیان اینکه در خط مقدم بودن مشکلاتی هم وجود دارد اما همین حس در خط مقدم بودن مهم است، افزود: مسئولان ما در خط مقدم هستند و باید بدانند این مسیر تهمت و بی خوابی و توهین شنیدن هم دارد.

ایران توانایی تبدیل شدن به اقتصاد برتر دنیا را دارد| لزوم حضور در خط مقدم خدمت

وحیدی ادامه داد: این مسیر حتی کشته شدن هم به همراه دارد اما نمی شود از آن طفره رفت چرا که آن چه قطعی است پیروزی است و این امری مسلم است.

وحیدی با بیان اینکه باید در خط مقدم بود و نمی‌شود از آن طفره رفت؛ گفت: مسلما در این مسیر پیروزی هست، بنابراین دوره جدیدی را باید آغاز کنیم که در آن از ناامیدی و اتکای به غیر حرفی نباشد.

وی با بیان اینکه نمی توان هم به خدا متکی بود، هم به کفار، اظهار کرد: نگاهمان نباید به این باشد که غربی ها به ما چه داده و چه نداده اند.

اگر به غیر تکیه کنیم حتما شکست می خوریم بنابراین باید به توانمندی های خودمان ایمان داشته و با اتکای به خداوند پیش رویم

وحیدی با تاکید بر اینکه اگر به غیر تکیه کنیم، حتما شکست می خوریم؛ گفت: باید به توانمندی های خودمان ایمان داشته و با اتکای به خداوند پیش رویم.

وزیر کشور تاکید کرد: در برش استانی باید احیای اعتماد مردم را در پیش بگیریم و اگر اعتماد مردم ضربه خورده آن را بازسازی و اگر انگیزه های مردم دچار کدورتی شده، آن را رفع کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در کنار مردم باشیم و باید جنبش و نهضت جدیدی اتفاق بیفتد، ادامه داد: با این روند سربلندی و عزت را شاهد خواهیم بود و ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده جز ۱۰ اقتصاد برتر دنیا خواهیم بود ضمن اینکه این اعتقاد از سر خیال‌بافی نیست.

وحیدی تاکید کرد: در استان های کشور ایران ظرفیت های بسیاری برای تحقق این امر وجود دارد و در کنار آن باید به بحث سرمایه اجتماعی و ایجاد چنین نهضت و بینشی نو همت گمارد.

وی ادامه داد: این روند با تنبلی محقق نمی شود و باید در مسیر دوید و تلاش کرد و به جوانگرایی روی آورد.

پاک دستی، انقلابی و جهادی بودن، کار مجاهدانه و شبانه روزی، عدم تاخیر در رسیدگی به امور و مطالبات مردم از دیگر ویژگی های این دولت در انتخاب استانداران است

وزیر کشور همچنین بیان کرد: پاک دستی، انقلابی و جهادی بودن، کار مجاهدانه و شبانه روزی، عدم تاخیر در رسیدگی به امور و مطالبات مردم از دیگر ویژگی های این دولت در انتخاب استانداران است و استانداران دارای شاخصه هایی همچون نگاه توسعه ای به استان، سازگاری با مردم، کارآمدی و کاربلدی هستند.

ایران توانایی تبدیل شدن به اقتصاد برتر دنیا را دارد| لزوم حضور در خط مقدم خدمت

وحیدی تاکید کرد: از الزامات تحقق این اهداف به کارگیری نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها با نگاه و رویکرد تحول گرایی است.

امام جمعه همدان نیز ضمن قدردانی از استاندار سابق همدان، مطرح کرد: اصالت خانوادگی و نگاه فرهنگی وی به همراه سند مدون اقتصادی استان که طراحی شد جای صحبت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی موثقی با بیان اینکه استاندار جدید همدان می تواند از این سند در برنامه ها استفاده کند، اظهار کرد: در چند سال اخیر وحدتی در استان همدان حاکم بوده و ورود به حاشیه ها را شاهد نبوده ایم.

وی با بیان اینکه بنای ما به عنوان روحانیت، حمایت از هر فردی است که به مردم خدمت می کند، گفت: در این مسیر فارغ از بحث های سیاسی از افراد حمایت می کنیم.

مدیر ستون وسط آسیاب و عامل چرخش این گردونه است اما باید با توکل و توسل به خداوند پیش رود

امام جمعه همدان با اشاره به روحیه بسیجی استاندار جدید همدان نیز مطرح کرد: مدیر ستون وسط آسیاب و عامل چرخش این گردونه است اما باید با توکل و توسل به خداوند پیش رود.

وی با تاکید بر اینکه مدیر باید در ابتدا رابطه خود و خداوند را اصلاح کند، بر شاخصه هایی چون مسئولیت پذیری، در کنار مردم بودن و مهرورزی با آنان، داشتن شرح صدر، دنبال حاشیه نبودن و فراموش نکردن اصل در بین مدیران تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه نباید شاهد حذف شایستگان از مسند مسئولیت پذیری باشیم، گفت: استاندار همدان بایستی به جوانان انقلابی، کاربلد و متخصص اعتماد کند.

وی با بیان اینکه اگر میخواهیم دولت قوی شود، راه حل آن توجه به شایستگان است با تاکید بر اینکه نباید شایستگان به دلایلی که شایسته نیست، از مسند حذف شوند، عنوان کرد: مدیر باید مشورت پذیر باشد اما در این مسیر سهم خواهی محکوم است، مشورت انجام گیرد اما تصمیم نهایی را باید خود مدیر بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه مدیر باید متعهد و مسئولیت پذیر بوده و دغدغه هنجارها و ارزش های الهی را داشته باشد، افزود: در این مسیر نباید از مسایل فرهنگی غافل ماند.

وی بر لزوم ارتقای شاخص های اقتصادی و توجه به اشتغال جوانان تاکید و به ظرفیت های صنعتی استان همدان اشاره کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان هم با تاکید بر اینکه نمایندگان مردم همدان از استاندار جدید حمایت می کنند، اظهار کرد: علی رغم اقداماتی که در استان انجام شده اما مشکلات متعددی در شهرها و روستاها وجود دارد که مردم نیز پیگیر حل آن ها هستند.

باید مدیرانی به کار گرفته شوند که شاهد ارتقای سطح زندگی مردم نیز باشیم

محمدمهدی مفتح با تاکید اینکه در استان همدان مشکلاتی از جنس راه آهن، آب، جاده، بهداشت، آموزش و پرورش، دانشگاه، زراعت و صنعت وجود دارد، اظهار کرد: در این حوزه ها باید مدیرانی به کار گرفته شوند که شاهد ارتقای سطح زندگی مردم نیز باشیم.

ایران توانایی تبدیل شدن به اقتصاد برتر دنیا را دارد| لزوم حضور در خط مقدم خدمت

وی با بیان اینکه بحث کمبود آب مانع بزرگی در سر راه ظرفیت های کشاورزی همدان است، مطرح کرد: در راستای تامین آب شرب هم نگرانی هایی داریم.

صنعت در استان همدان به طور قابل قبولی رشد نکرده حال آنکه ظرفیت رشد صنعت به ویژه صنعت سنگین در استان همدان وجود دارد

مفتح به ظرفیت های گردشگری استان همدان نیز اشاره کرد و افزود: صنعت در استان همدان به طور قابل قبولی رشد نکرده حال آنکه ظرفیت رشد صنعت به ویژه صنعت سنگین در استان همدان وجود دارد.

وی خواستار مطالعه سریع و بررسی نیازمندی های مختلف استان همدان شد و گفت: باید بستر صنعتی و کشاورزی در استان همدان مهیا و در کنار آن بستر گردشگری و دیگر زمینه ها مدنظر قرار گیرند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با بیان اینکه استاندار سابق با روندی سالم کارها را پیش برد، گفت: کارهای بزرگی بدون حاشیه در استان همدان پیش برده شده به نوعی که هم اکنون ۸۰ پروژه ملی در استان همدان در حال اجرا است.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه همراهی و بی حاشیه بودن مدیران در استان همدان در کشور زبانزد است با تاکید بر اینکه در استان، عقلانیت و انقلابی گری حاکم است، اظهار کرد: امید است استاندار جدید منشا خدمات بوده و به دنبال حرکت های سنگین پیش رود.

حاجی بابایی تاکید کرد: ملاک برای ما بعد از انقلابی گری، «کارآمدی» یعنی اراده برای حل مشکلات مردم است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان نیز با بیان اینکه استاندار سابق همدان برنامه محوری را در همدان نهادینه کرد، گفت: وی توجه ویژه ای به بانوان و جوانان داشت.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه استاندار سابق همدان در دفاع از ارزش ها پای کار بود، مطرح کرد: وی در پست های مدیریتی به بهترین شکل ممکن پای کار و هوشمندانه فعالیت می کرد.

بزرگترین سرمایه اجتماعی خود را خدمت به مردم همدان می دانم
استاندار سابق همدان هم بابت خدمت ۱۸ ساله خود در همدان خداوند را شکر کرد و گفت: بزرگترین سرمایه اجتماعی خود را خدمت به مردم همدان می دانم.

ایران توانایی تبدیل شدن به اقتصاد برتر دنیا را دارد| لزوم حضور در خط مقدم خدمت

سید سعید شاهرخی با بیان اینکه در بدو ورود به استان همدان با توجه به شرایط کشور و استان، اولویت را توجه به معیشت و حمایت از تولید و ایجاد شغل قرار دادم، مطرح کرد: دستور رهبری توجه جدی به سرمایه اجتماعی بود و به این مهم توجه شد.

حمایت از تولید مستقل و بالابردن ظرفیت واحدهای تولیدی هم چنین جلوگیری از تعطیل شدن واحدها و فعال کردن واحدهای راکد از برنامه های ما بوده است

وی با بیان اینکه در عرصه تولید، جذب سرمایه گذار و ایجاد پروژه های جدید و تاثیرگذار را در پیش گرفتیم، ادامه داد: حمایت از تولید مستقل و بالابردن ظرفیت واحدهای تولیدی هم چنین جلوگیری از تعطیل شدن واحدها و فعال کردن واحدهای راکد از برنامه های ما بوده است.

استاندار سابق همدان با بیان اینکه سعی شد مانع حاشیه ها در استان همدان شویم، گفت: نمی گوییم، همدان گلستان بود و مزاحم نداشته ایم اما از افراط و تفریط دور و افراد تندرو از هر دو جناح را قیچی کردم.

وی با تاکید بر اینکه برای اداره استان برنامه محوری را در پیش گرفتیم، اظهار کرد: بر همین اساس برای مسایل فرهنگی، اقتصادی، رسانه و غیره برنامه تدوین شده ضمن اینکه کاستی هایی که وجود داشته نشات گرفته از فضاهای ملی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در هیچ مساله ای تولیدکننده چالشی نبودیم و همدان در بسیاری از شاخص ها امن ترین و زبانزد بوده، مطرح کرد: در سند راهبری تکلیف صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی را تعیین کردیم و این روند عملیاتی و در حال اجرا است.

بیش از ۸۰ پروژه موثر در حال اجرا است و بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه جذب کرده ایم

شاهرخی با تصریح بر اینکه رعایت عدالت و توزیع عادلانه در دستور کار بود، اضافه کرد: در استان همدان بیش از ۸۰ پروژه موثر در حال اجرا است و بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه جذب کرده ایم.

وی به پیشروی پروژه هایی چون راه آهن در استان همدان اشاره کرد و افزود: در استان همدان حرکت به سمت توسعه ریل گذاری شده است.

شاهرخی بابیان اینکه در مقابله با چالش کم آبی، بعد از تکمیل سد کلان، سدهای مختلفی افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند، گفت: طرح بزرگ آبرسانی به همدان، ۱۲ شهر و ۱۶۹ روستا را تامین می‌کند و نقش مهمی برای شمال استان خواهد داشت.

وی با یاداوری اینکه چهار واحد گاوداری چهارهزار راسی توسط شرکت شستا در استان در دست اجرا است، گفت: زیرساخت‌ها صنعت استان همدان را در افق بلند مدت تدوین و آماده کرده‌ایم.

استاندار سابق همدان با یادآوری اینکه منطقه ویژه مبتنی بر فناوری‌ها برتر را در دست ساخت داریم و سه سایت ملی و جهانی در منطقه کبودرآهنگ و تویسرکان در حوزه گردشگری تعریف شده، افزود: در حوزه سلامت و زیرساخت‌های آن یکی از استان‌های پیشرو هستیم.

استاندار جدید همدان نیز با بیان اینکه هر آنچه که ریاست جمهوری در حکم به من ابلاغ کرده را سرلوحه کارم قرار خواهم داد، افزود: ما مسایل و مشکلاتمان بسیار است و باید برای توسعه همه جانبه استان همدان تلاش کنیم.

علیرضا قاسمی فرزاد با تاکید بر اینکه به سبب تحریم های ظالمانه باید به مسائل اقتصادی بیشتر توجه کنیم، مطرح کرد: در مسیر تولید و رفع موانع تولید باید قدم برداشت و باید به واحدهای راکد یا واحدهایی که با ظرفیت های کم فعالیت دارند، توجه کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های استان در عرصه معدن، گردشگری، کشاورزی و غیره، یادآور شد: در عرصه کشاورزی با توجه به وضعیت خشکسالی با کمبود آب مواجه هستیم و باید نوع کشت و الگوی آن را تغییر دهیم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا