فرهنگ

بازدید مدیران شبکه پنج سیما از پشت صحنه سریال «شهباز» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، عصر روز چهارشنبه ۱۸ خرداد، سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما و مجید خادمی زاده مدیر گروه فیلم و سریال با حضور در پشت صحنه سریال «شهباز» در سعادت آباد، از روند تولید سریال بازدید و با عوامل آن به گفتگو نشستند.

سعید اشناب مدیر شبکه تهران گفت: برای ساخت آثار پلیسی و جاسوسی باید به بهترین شکل و فرم ممکن، تصویرگر دلاوری‌ها و از خودگذشتگی‌های نیروهای نظامی و امنیتی این سرزمین باشیم. سریال سازی در دنیای امروز کار بسیار پیچیده ای است و ما باید در تولیدات پلیسی و امنیتی، دشمن را در ابعاد و اشکال واقعی اش نشان دهیم. نباید به مخاطب بگوییم دشمن ضعیف است و ناکارآمد، بلکه باید اقتدار و توانمندی ایران را در مقابله با دشمن به منصه ظهور برسانیم.

وی افزود: قصه سریال‌های تلویزیونی باید باور پذیر باشد و هم‌ذات پنداری مخاطبان با شخصیت‌های داستان به افتخار ملی منجر شود.

مدیر شبکه پنج سیما تصریح کرد: وظیفه اصلی ما نمایش هنرمندانه تلاش و اعتماد به نفس جوانان ما در بخش‌های مختلف علمی کشور است. عملکرد باورمندانه و درست ما، باطل السحر هجمه عظیم رسانه ها معاند خواهد بود.

حمید رضا لوافی کارگردان سریال پلیسی «شهباز» نیز در جریان این دیدار گفت: برای ساخت سریال «شهباز» کار پیچیده‌ای داریم. مردم شاهد سکانس‌های بسیار زیادی در هر قسمت از سریال خواهند بود. استفاده و بکارگیری چندین دوربین و بهره بردن از ظرفیت دوربین های مدار بسته به جذابیت‌های بصری شهباز افزوده است و حتما مخاطب را همراه خواهد ساخت. ما بر اساس کار تحقیقاتی که در مرحله نگارش فیلمنامه لحاظ شده بود از بازیگران خواستیم که برای باورپذیرتر شدن شخصیت‌ها به خصوص شخصیت‌های پلیسی داستان به گونه‌ای عمل کنند که در تمام لحظات احساس هیجان یک فیلم پلیسی به بیننده منتقل شود.

امیر حسین آشتیانی پور تهیه کننده سریال «شهباز» نیز گفت: به لطف خدا گروه کاملا حرفه‌ای و دلسوزی دور هم جمع شده اند. این سریال از آن دست آثاری است که با تحقیق فراوان نوشته شده است. در «شهباز» دشمن به شکل پوشالی نشان داده نخواهد شد.

مهدی علی نقی پور دیگر تهیه کننده سریال «شهباز» در ادامه افزود: در حوزه تولید آثار تلویزیونی اگر کار خود را به درستی انجام دهیم، قطعا موفقیت هایی خواهیم داشت. در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ طرح این سریال مصوب شد و همچنان در طول زمان تولید اصلاحاتی نیز اعمال می شود. باید بدانیم با هزینه بیت المال در حال تهیه و تولید سریال هستیم، به همین دلیل تمام تلاشمان را می کنیم که این اثر تلویزیونی مورد تایید مردم شریف ایران قرار بگیرد.

همچنین مینا خدیوی نویسنده سریال «شهباز» گفت: نوشتن در این حوزه مستلزم تحقیقات مفصل و تخصصی بود که زمان نسبتا زیادی صرف این مساله شد. امیدوار هستیم موضوع و نوع نگاه ما در این سریال طیف گسترده‌ای از مخاطبان را به خود جذب کند.

سریال تلویزیونی «شهباز» در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای در گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما در حال تولید است. ژانر این سریال معمایی و پلیسی است و هنرمندانی همچون آرش مجیدی، رضا داود نژاد، علیرضا آرا، میلاد میرزایی، مهدخت مولایی، نیما نادری، سیروس همتی، فاطیما بهارمست، غزال نظر و پاوان افسر در آن ایفای نقش می‌کنند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا