فرهنگ

بازگویی روایت تصویری از هزار و یک شب بخارا


به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، شب ششصد و نهم از مجموعه شب های بخارا به رونمایی از کتاب شب‌های بخارا، مجموعه عکس‌های جواد آتشباری اختصاص یافت.

در این نشست ضمن بزرگداشت علی دهباشی و تلاش بی‌پایان او برای بزرگداشت نام‌آوران فرهنگ و هنر، شب‌های بخارا به عنوان یکی از مهمترین اقدامات فرهنگی غیردولتی در کشور یاد شده.

کتاب شب‌های بخارا، مجموعه‌ای از عکس‌های آتشباری از سال ۱۳۸۵ است که شامل بیش از ۵۰۰ شب از شب‌های بخاراست و شامل نشست‌های چون بزرگداشت داریوش شایگان، عبدالوهاب شهیدی، قاسم انجوی شیرازی، شب قلم، شب هند، شب رابیندرانات تاگور و نشست هایی از این دست است.

مجموعه تصویری شب های بخارا مقدمه علی دهباشی منتشر شده و دهباشی در این مقدمه آورده است: جواد آتشباری عکاسی در شب های بخارا بود، اکنون که در ذهنم یادها و خاطره های شب های دوره بخارا می‌گذرد می‌توانم بگویم آمادگی اجرا و برگزاری این برنامه ‌ها تا هزار و یک شب را داریم.

کتاب‌ شب‌های بخارا، در ۳۹۸ صفحه گلاسه، توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.  

در این نشست، اهالی فرهنگ و هنر و چهره‌هایی چون ژاله آموزگار، هادی خانیکی، مقصود فراستخواه، اشرف بروجردی، علی دهباشی، اسدالله امرایی، محمود آموزگار، سید محمود دعایی، کامبیز درم‌بخش، مهرداد اسکویی و… حضور داشتند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا