ورزش

باقری: اعتماد باید به خانواده وزنه‌برداری برگردد/ مرادی به دنبال منافع شخصی بود


«کوروش باقری» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اتفاقات انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری در تیرماه سال ۱۳۹۸ اظهار کرد: ما برای آن انتخابات برنامه داشتیم و با توجه به حضور سجاد انوشیروانی در آن مجمع من به نفع او کنار رفتم. اما در پایان نتایج به گونه‌ای رقم خورد که تخلف محرز بود. باید همان زمان بررسی لازم برای این تخلف انجام می‌شد. خوشحالم بعد از سه سال تخلف انتخابات از سوی مراجع قانونی تایید شد و حق به حق‌دار رسید. دیوان عدالت اداری با حکم ابطال انتخابات نشان داد هیچ کسی فراتر از قانون نیست.

پرافتخارترین مربی وزنه‌برداری ایران در ادوار المپیک گفت: یکی از اشتباهات علی مرادی در چند سال گذشته دوری از خانواده وزنه‌بردرای بود. وی در حالی که باید از بزرگان این رشته که عصاره وزنه‌برداری بودند، استفاده می‌کرد اما نفراتی را بکار گرفت که در این رشته درجه ۲ و سه هم به شمار نمی‌رفتند و این موجب دلخوری خانواده وزنه‌برداری شد. با آمدن سجاد انوشیروانی به عنوان سرپرست این رویه پایان خواهد یافت زیرا او در سمت قبلی خود (اداره کل ورزش استان اردبیل) نشان داد به خوبی راه تعامل و همکاری را بلد است.

دارنده مدال طلای پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی سال ۲۰۰۱ آنتالیا ترکیه ادامه داد: تصمیمات علی مرادی در هفت سال گذشته ضربه جبران ناپذیری به این رشته مدال‌آور المپیکی وارد کرد. این در حالی است که در سه سال گذشته او غیرقانونی، رئیس فدراسیون بود در حالی که بنا به قانون حد نصاب لازم را کسب نکرد. اگر قانون به درستی اجرا شود بی‌تردید تمام افراد راضی خواهند شد اما اگر بخواهیم از تبصره و ماده قانون تفسیر داشته باشیم شرایط همان گونه خواهد شد که در سه سال گذشته شاهد آن بودیم. نباید هیچ کسی خود را فراتر از قانون تعریف کنند.

باقری با اشاره به مشکلات پیش‌روی رئیس بعدی فدراسیون نیز گفت: هر کسی که بخواهد ریاست فدراسیون را بر عهده گیرد باید منافع این رشته بر تمام منافع فردی ترجیح دهد. در دوران علی مرادی این اتفاق رخ نداد و وی تنها به دنبال منافع خود بود. وزنه‌برداری ظرفیت زیادی دارد و هر شخصی که قرار است ریاست این فدراسیون را بر عهده گیرد، می‌تواند در بلند مدت آن را به روزهای اوج خود برگرداند. سجاد انوشیروانی اکنون سرپرست فدراسیون است او نشان داده با تفکر جوانی و آشنایی با ورزش، راهبردهای خاصی برای توسعه این رشته اتخاذ کند. یکی از مهمترین کارهایی که وی باید انجام دهد بازگرداندن اعتماد به خانواده وزنه‌برداری است.

پیشکسوت وزنه‌برداری ایران ادامه داد: در یک ماه گذشته ملی‌پوشان وزنه‌برداری به خاطر برخی از مشکلات اردو تمرینات را ترک کردند. آنان با رفع مشکلات برخواهند گشت  و با هر کادر فنی که سرپرست فدراسیون معرفی کند کار می‌کنند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا