جامعه

با ورود دستگاه قضایی سند ۸۰۰ هکتار از اراضی منطقه «دُزالوم» گنبدکاووس به نام منابع طبیعی صادر شد


خبرگزاری میزان – به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری استان گلستان از صدور سند ۸۰۰ هکتار از اراضی مراتع گنبد کاووس به نام منابع طبیعی با ورود دستگاه قضایی خبر داد و بیان کرد: حکم نقل و انتقال این مراتع در مرحله اجرای احکام بود که با ورود دادگستری گلستان و پیگیری‌های قضایی با شعبه صادرکننده دستور در تهران، روند اجرای حکم متوقف و در نهایت دستور به نفع منابع طبیعی صادر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: پس از صدور این دستور، بلافاصله حدنگاری این مراتع در منطقه «دُزالوم» گنبدکاووس انجام شد و سند آن به نام منابع طبیعی تثبیت شد و به این ترتیب به چهار دهه کشمکش بر سر مالکیت این مراتع پایان داده شد.

 

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال با پیگیری‌های قضایی، سند دو هزار هکتاری دو تالاب بین‌المللی «آلا گل» و «آلماگل» گنبد کاووس هم حدنگاری و سند آن به نام سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور صادر شد.

آسیابی ادامه داد: ۳۸۰ هکتار از مراتع منطقه «چپرقویمه» گنبدکاووس هم پس از یک دعوای حقوقی ۳۰ ساله با رای دادگاه‌های گلستان امسال به نام منابع طبیعی سند خورد و پارسال هم با پیگیری دستگاه قضایی استان گلستان ۴۷۰ هکتار از مراتع گنبد کاووس پس از ۵۰ سال به منابع طبیعی برگردانده شد.

رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد: از همه ظرفیت‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان گلستان برای جلوگیری از دست‌اندازی و تغییر کاربری جنگل‌ها، مراتع و سواحل استفاده می‌کنیم و خوشبختانه با همین پیگیری‌ها تاکنون ۹۶ درصد اراضی منابع طبیعی استان گلستان حدنگاری شده و در حال صدور سند به نام منابع طبیعی است.

وی در پایان گفت: در شش ماهه نخست امسال نیز ۶۶۳ هکتار از اراضی جنگلی، مرتعی و ساحلی با رای دادگاه‌های استان گلستان به منابع طبیعی بازگردانده شد.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا