بین‌الملل

برجای ماندن ده‌ها شهید در بمباران مناطق مختلف نوار غزه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: در حالی که حملات وحشیانه جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نوار غزه ادامه دارد ارتش رژیم صهیونیستی لشکرکشی به یک بیمارستان دیگر در این باریکه را در دستور کار خود قرار داده است.

صهیونیست‌ها در تانک‌ها پنهان می‌شوند و از ترس بیرون نمی‌آیند

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که درگیری های شدیدی میان نیروهای مقاومت فلسطین و نظامیان اشغالگر صهیونیست در شمال نوار غزه در جریان است.

بر اساس این گزارش، نیروهای فلسطینی در برابر عناصر صهیونیست در محورهای مختلف نوار غزه از جمله منطقه های النصر، شیخ رضوان، بیت حانون و تل الهوا ایستادگی کرده و مانع پیشروی اشغالگران در این منطقه ها شدند.

خبرنگار المیادین تاکید کرد که در حالی که نیروهای مقاومت فلسطین از مسافت صفر و به صورت مستقیم با اشغالگران صهیونیست درگیر شده و علیه آن ها عملیات انجام می دهند عناصر ارتش رژیم اشغالگر در داخل تانک ها و نفربرهای خود سنگر گرفته و بیرون نمی آیند.

گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) از هدف قراردادن ۲۹ جنگ‌افزار ارتش رژیم صهیونیستی طی روز گذشته در منطقه های توام، جبالیا، بیت لاهیا و زیتون واقع در نوار غزه خبر داد.

صهیونیست‌ها در تانک‌ها پنهان می‌شوند و از ترس بیرون نمی‌آیند

سازمان ملل: ۷۰ درصد قربانیان در غزه زنان و کودکان هستند

 صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود ۷۰ درصد از قربانیان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه که از ۴۵ روز پیش تاکنون ادامه پیدا کرده، زنان و کودکان هستند.

این سازمان در توئیتی در شبکه ایکس «توئیتر سابق» ضمن اعلام این موضوع تاکید کرد که زنان و کودکان فلسطینی شایستگی زندگی را دارند و نباید به عنوان اهداف نظامی به کار گرفته شوند.

رژیم صهیونیستی در طول حملات یک و نیم ماهه خود به نوار غزه بیشتر زیرساخت‌های غیرنظامی و انسانی را هدف قرار داده تا بتواند با سیاست زمین سوخته مانع از بازگشت فلسطینیان به نوار غزه شود. در طول این مدت بسیاری از بیمارستان‌های غزه از کار افتاده و برخی از آنها نیز هدف حملات توپخانه ای و موشکی قرار گرفته‌اند که صدها قربانی بر جای گذاشته است. بعد از محاصره و یورش اخیر نظامیان صهیونیستی به بیمارستان شفاء در شمال غزه، نظامیان صهیونیست از دیشب و بامداد امروز بیمارستان اندونزیایی را هدف گلوله باران خود قرار دادند.

سازمان ملل: ۷۰ درصد قربانیان در غزه زنان و کودکان هستند

ده‌ها شهید در حملات ساعات گذشته به سراسر نوار غزه

شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز نیز مانند روزهای گذشته مناطق مختلف نوار غزه را بمباران کردند. این حملات هوایی علیه اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه نیز صورت گرفته است.

برجای ماندن ده‌ها شهید در بمباران مناطق مختلف نوار غزه

همچنین در جریان بمباران ۲ منزل مسکونی در نزدیکی بیمارستان النجار واقع در رفح جنوب نوار غزه تعدادی از فلسطینی‌های بی گناه به شهادت رسیده و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.

حملات جنگنده‌های ارتش رژیم اشغالگر علیه محله الجنینه واقع در رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۲۰ شهید برجای گذاشته است.

حملات هوایی جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه مدرسه کویت نزدیک به بیمارستان اندونزی در شمال غزه نیز چندین شهید و زخمی برجای گذاشته است.

این جنگنده‌ها به صورت وحشیانه ای شرق رفح واقع در جنوب غزه را بمباران کردند.

برجای ماندن ده‌ها شهید در بمباران مناطق مختلف نوار غزه

لشکرکشی صهیونیست‌ها به سمت یک بیمارستان دیگر

بعد از حملات ارتش رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان شفای غزه، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی جنایت جدیدی را در حق بیمارستان‌های نوار غزه مرتکب شده به طوریکه تانک‌های این رژیم بیمارستان اندونزی را هدف قرار دادند.

در جریان بمباران و تیراندازی به سمت بیمارستان اندونزی در شمال غزه تاکنون دست کم ۱۵ فلسطینی به شهادت رسیده اند. بر اساس گزارش‌های مخابره شده اشغالگران صهیونیست بخش عمل‌های جراحی بیمارستان اندونزی را بمباران کرده اند.

در این حملات عدنان البرش رئیس یکی از بخش‌های بیمارستان اندونزی نیز زخمی شده است.

خبرنگار شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که حملات خمپاره‌ای ارتش رژیم صهیونیستی باعث شده به بخش‌های مختلف بیمارستان اندونزی خسارت وارد آید.

الجزیره نیز گزارش داد که اشغالگران صهیونیست به همراه تجهیزات نظامی خود به سمت بیمارستان اندونزی حرکت کرده و این بیمارستان را تحت محاصره خود درآورده اند.

برجای ماندن ده‌ها شهید در بمباران مناطق مختلف نوار غزه

بازداشت ده‌ها جوان و کارگر فلسطینی در کرانه باختری

از سوی دیگر اشغالگران صهیونیست مانند روزهای گذشته به صورت وحشیانه ای به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. نظامیان صهیونیست در این حملات تعداد زیادی از جوانان فلسطینی روستای قریوت واقع در جنوب نابلس را بازداشت کردند.

نظامیان صهیونیست همچنین تمام کارگران اهل نوار غزه مقیم دیر الغصون واقع در شمال طولکرم را بازداشت کردند.

هلال احمر فلسطین نیز گزارش داد که در جریان حمله اشغالگران به اردوگاه العروب واقع در شمال الخلیل یک فلسطینی به شهادت رسیده است.

افزایش تعداد نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده در غزه

از سوی دیگر رسانه‌های عبری زبان به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت ۲ نظامی صهیونیست در شمال نوار غزه اذعان کردند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که یک سرباز و یک افسر دیگر در درگیری‌های نوار غزه به هلاکت رسیده اند که باعث شده آمار رسمی و سانسور شده نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده به ۳۸۵ تن برسد.

بر اساس این گزارش تعداد نظامیان صهیونیستی که در حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هلاکت رسیده اند به ۶۵ تن افزایش یافته است.

در حال تکمیل


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Thumbnails managed by ThumbPress