سیاست

برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنگو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، جمعی از علما، مبلغین، رئیس و اساتید دانشگاه امام صادق علیه السلام و امامان مساجد کینشازا، همراه با موسی موندو معاون وزیر هیدروکربور ج. د. کنگو با حضور در سفارت کشورمان طی مراسمی معنوی سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی را گرامی داشتند.

در این مراسم محمدجواد شریعتی سفیر کشورمان ضمن برشمردن دستاورد‌های ماندگار حاصل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های سردار شهید در منطقه حتی بعد از شهادت ایشان، راز ماندگاری آن را در کنار موفقیت‌های نظامی این شهید، خلوص و پاکی و مردمی بودن و عبور از منیّت‌ها ذکر کرد. سفیر کشورمان با تشریح فداکاری‌ها و رشادت‌های شهید سلیمانی در مبارزه علیه تروریسم و افراطی گری در منطقه خاورمیانه، از ایشان به عنوان طراح و استراتژیستی که به الگو و اسطوره جوانان منطقه خاورمیانه تبدیل شده است نام برد که حتی تحلیل گران غربی و دشمنان ایشان را نیز به تحسین واداشته است.

در ادامه این مراسم موسی موندو صدر معاون وزیر هیدروکربور جمهوری دموکراتیک کنگو نیز با اشاره به تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور پیشرو در مبارزه با تروریسم و افراطی گری و مشکلات حال حاضر کنگو در مقابله با داعش و تروریسم در شرق این کشور، ضمن تشکر از سفیر کشورمان برای تلاش در جهت توسعه روابط و مناسبات دو کشور، از علمای حاضر در نشست خواست آشنا کردن جوانان و مردم کنگو با شخصیت و دلاوری‌های شهید سلیمانی در راه مبارزه با تروریسم تکفیری و داعش را در دستور کار قرار دهند و الهام بخشی از شخصیت آن بزرگوار را برای مردم کشورش آرزو نمود.

در این مراسم فیلم‌های کوتاهی در معرفی جایگاه و شخصیت سردار شهید به زبان فرانسوی پخش شد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا