فرهنگ

بزرگ‌ترین آزمون شیعیان حمایت از نایب امام زمان(عج) است


به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری در اختتامیه سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی گفت: اگرچه مهم‌ترین وظیفه شیعیان در زمان غیبت انتظار ظهور است ولی باید توجه کرد که انتظار یک کار است نه نشستن. مشکل بسیاری از ما شیعیان این است که ادعا می‌کنیم ولی مرد عمل نیستیم.

دبیرکل جنش عهدالله عراق  با اشاره به آیاتی از سوره طه گفت: در قرآن آمده موسی مدتی غیبت کرد و هارون برادرش را جانشین خود قرارداد و در واقع هارون آزمون بنی‌اسرائیل شد. سامری با آوردن گوساله‌ای مردم را منحرف کرد؛ بنابراین آزمون بنی اسرائیل همان هارون بود نه حضرت موسی(ع). سپس بنی اسراییل به گوساله پرستی رو آوردند.

وی تاکید کرد: آزمون ما حضرت مهدی (عج) نیست. البته وظیفه داریم برای ظهورش دعا کنیم و مقدمات ظهورش را فراهم کنیم ولی بزرگ‌ترین آزمون، حمایت از نایب امام زمان است.

هاشم الحیدری افزود: وقتی امام حسین(ع) سفیر خود یعنی مسلم بن عقیل را به جانشینی خود به کوفه فرستاد، کسی از او حمایت نکرد و چون مردم کوفه نتوانستند از این آزمون موفق بیرون بیایند فاجعه کربلا پیش آمد.

وی افزود:  وقتی حضرت موسی(ع) از غیبت برگشت به بنی اسرائیل گفت که بدترین کار شما نوع برخوردتان با هارون بود. بنابراین اصل ولایت در زمان غیبت، جانشینی آن حضرت است و میدان آزمایش مردم، ولایت فقیه است.

دبیرکل جنش عهدالله عراق ادامه داد: ارتباط ما با امام زمان، همان ولایت است. من به عنوان سرباز ولایت می‌بینم در این جنگ نرم که با هدایت آمریکا و آل سعود شکل گرفته است ولی فقیه و نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده‌اند. بعضی علما و بزرگان حتی در برنامه‌های تلویزیون به گونه ای سخن می‌گویند که گویی جمهوری اسلامی در جهان وجود ندارد.

الحیدری افزود: روز قیامت سوال نمی‌کنند در کربلا چه کردید چون ما نبودیم ولی از زمان ما سوال می‌کنند که در کدام جبهه بودید و غیر از حق و باطل جبهه دیگری وجود ندارد. جنگ اصلی آمریکا با ولایت, جنگ اعتقادی است و به همین دلیل رهبر انقلاب به اهمیت جهاد تبیین اشاره کردند و آن را فریضه دانستند.

جهاد تبیین یعنی شلیک موشک‌های اعتقادی و فرهنگی در رسانه

دبیر کل جنبش عهدالله عراق افزود: بعضی علما با گذشت ۴۳ سال از انقلاب و جمهوری اسلامی سخنی نمی‌گویند درحالی که الان جهاد تبیین شلیک موشک‌های اعتقادی و فرهنگی در رسانه است.

وی با اشاره به جایگاه جهانی جمهوری اسلامی گفت: درست است که تحریم و مشکلات اقتصادی در ایران وجود دارد ولی در سطح بین المللی اقتدار نظام مطرح است.

زمانی که داعش ۸۵ درصد سوریه را با حمایت آمریکا و غرب در تصرف گرفت همه گفتند کار بشار اسد تمام شد. فقط رهبر انقلاب گفت سوریه تسلیم نمی‌شود. زمانی که موصل دومین شهر عراق توسط داعش سقوط کرد با دستور رهبر انقلاب و فتوای آیت الله سیستانی این شهر توسط سردار شهید سلیمانی آزاد شد. بنابراین  ایران را به عنوان یک کشور پیشرفته می‌شناسند ولی دشمن همواره در فضای مجازی و رسانه‌های خود تلاش می‌کند از ایران چهره‌ای ناموفق و سیاه ارائه کند.

سومین اجلاسیه بین المللی فعالان مهدوی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب و با شعار رویش های مهدوی در بخش های رسانه، آموزش و جهادی اجتماعی برگزار شد. این اجلاسیه در حوزه های بین‌الملل، ویژه کشورهای محور مقاومت، حوزه و دانشگاه، مسجد و هیات، موسسات و کانون‌های مهدوی و کودک و نوجوان تشکیل شده است و محورهای اصلی اجلاسیه همان توصیه‌های هفت‌گانه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب است. البته برنامه‌های جانبی نیز مانند نشست نخبگان و فعالان مهدوی حوزه و دانشگاه با دو موضوع مهدویت در فکر امامین انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب در نسبت با مهدویت، نشست مجامع جبهه انقلاب اسلامی در دو محور نسبت مجامع با مهدویت و نسبت جبهه انقلاب با مهدویت و نشست تخصصی فعالان اقتصادی در حوزه مهدویت برگزار می‌شود.

مهمترین هدف از برگزاری این اجلاسیه ساماندهی فعالان مهدوی و تمدن‌سازی بین اقشار مردم و اهداف دیگر شامل گفتمان‌سازی مهدوی بین مردم، شناختن ایده‌های برتر مهدوی، شناسایی فعالیت‌های شاخص مهدوی و ارتقا آن در سطح ملی و بین‌المللی، استعدادیابی و پرورش استعدادهای جوان و نوجوان مهدوی و همسوسازی برنامه‌های موسسات مهدوی متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب است. 

بیش از دو هزار و ۷۰۰ موسسه در سطح کشور در حوزه مهدویت فعالیت می‌کنند و هدف از برگزاری اجلاسیه های اول و دوم فعالان مهدوی ساماندهی این موسسات و تبدیل آن ها به یک شبکه ارتباطی بوده است. نتیجه برگزاری دو اجلاسیه فعالان مهدوی شناسایی، ارتباط این موسسات در قالب یک شبکه بوده به گونه ای که این موسسات همدیگر را شناختند. 

ادامه دارد….


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا