فرهنگ

بزرگداشت حافظ شیرازی با حضور وزیر فرهنگ


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت بیستم مهرماه، روز بزرگداشت خواجه حافظ شیرازی، نشست پاسداشت این شاعر و غزلسرای برجسته ایرانی را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

در این برنامه که سه‌شنبه بیستم مهرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار خواهد شد، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن بلخاری، رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، کاووس حسن‌لی، استاد ادبیات دانشگاه شیراز، حسن انوری چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی، بهاءالدین خرمشاهی، مترجم و حافظ‌پژوه، محمد بقایی‌ماکان، نویسنده، مترجم و استاد ادبیات فارسی و سیدنجمی حسن زیدی، دانشیار دانشکده دولتی آموزشی کراچیِ پاکستان سخنرانی خواهند کرد.

حافظ شیرازی با بیان شاعرانه و استادانه خود برخی از داستان‌های قرآنی را با اشاراتی ظریف بیان می‌کند؛ اما به واقع او ناظم شعر نیست که به بیان روایت و داستان بپردازد، بلکه شاعری زبردست و تواناست که با قدرت تخیل و شناخت ژرفی که نسبت به بسیاری از نکات و لطائف قرآنی، اجتماعی و فرهنگی دارد، اندیشه و نگاه خود را در قالب شعر ارائه می‌دهد.

نگاه این شاعر پرآوازه پارسی‌گو به هستی، نگاهی جهان شمول است، به گونه‌ای که اندیشه‌های خود را در قالب اشعارش با بیانی شیوا و زیبا و با بکارگیری استعاره و تشبیه، ایهام و مجاز و سایر صناعات ادبی بیان کرده است.

این برنامه در نشانی‌های زیر پخش خواهد شد:
https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher۲
https://www.aparat.com/mafakherefarhangi
https://t.me/anjomanasarmafakher
لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا