اقتصاد

بهره‌مندی ۱۰ برابری ثروتمندان از یارانه/ اعلام آمادگی مجلس برای اصلاح ساختار بودجه


جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به تعیین تکلیف یارانه‌های پنهان در کشور اظهار داشت: اعداد و ارقام یارانه‌های پنهان، چه در حوزه انرژی و چه سایر حوزه‌ها کاملاً روشن و آشکار است.

وی افزود: در حال حاضر ما بیش از بودجه مصوب کشور و به صورت غیرمستقیم یارانه پرداخت می‌کنیم و این یارانه طوری است که اغنیا و ثروتمندان بیش از ۱۰ برابر اقشار ضعیف جامعه از آن استفاده می‌کنند.

این نماینده مجلس با بیان این که دولت باید یارانه‌های پنهان را ساماندهی کند، اظهار داشت: البته این مسئله نیاز به کار کارشناسی و دقت عمل دارد چرا که هر گونه دستکاری در این بخش می‌تواند بازار را با جهش قیمتی مواجه کند.

عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر اعداد و ارقام یارانه‌های مستقیم و غیرمستقیم مشخص است و دولت می‌تواند اصلاحات در این موارد را در قالب بودجه ۱۴۰۱ به مجلس بیاورد و مجلس هم زمانی به آن رای خواهد داد که بداند مردم به واقع دچار تاثیرات آن نخواهند شد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: متاسفانه بیشترین یارانه‌های پنهان به جیب دلالان و سودجویان می‌رود تا این که این یارانه به اقشار آسیب پذیر کمک کند.

 

 

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا