فرهنگ

بیوگرافی لیلی خجسته

لیلی خجسته بانوی نابغه ایرانی در عرصه نویسندگی

لیلی خجسته هستم، متولد ۱۳۵۳ تهران منطقه ۴ مدرس ادبیات داستان و شعر، و تعلیم دهنده ی منتقدین ادبی اکادمیک، دبیر انجمن ادبی فرزانگان ایران و دبیر کل و داور چندین جشنواره ی ادبی. در خردسالی و در سن ۴ سالگی، مادرم بر نبوغ ادبی اینجانب واقف گشته و اشعار فی البداهه ام، مزید بر علت شد تا در آزمون تیزهوشان شرکت نموده و پیروز شوم و آغازی شد بر پدیدار گشتن مسیر سبز ادبی سرنوشتم.

اولین اثرم با نام ( سرنوشت پرتلاطم ) در سن ۱۳ سالگی ام به ثمر نشست. هرچند والدین از کودکی ام، به چشم خویشتن، شاهد بر نگارش مکتوبات نظم و نثر اینجانب بودند، اما در مخیله و باورشان نمی گنجید که در آغاز نوجوانی، اولین اثر ادبی و رمان خود را آفرینش نموده ام. این کتاب در سال ۱۳۸۱ توسط نشر گلدیس چاپ اول را میسر نمود و در سال ۱۳۹۸ توسط نشر البرز فردانش به چاپ دوم رسید و با تغییر نام ( قلب پر آمال، شکاننده ی حصارها ) و با گذشت ۱۸ سال، مجددا شکوفه های آن به ثمر نشست.

دومین اثرم با نام ( آغازی دگر بر موسم عشق ) در سن ۱۵ سالگی ام حاصل گشته و در سال ۱۳۹۸ توسط نشر البرز فردانش به چاپ رسید.

سومین اثرم با نام ( ره یافته ی عشق ) در سن ۱۷ سالگی ام مکتوب شده و در سال ۱۳۷۸ توسط نشر گلدیس، چاپ اول آن انجام گرفت و ۲۰ سال دیگر، در سال ۱۳۹۸ توسط نشر البرز فردانش به چاپ دوم رسید و با تغییر نام ( پدرم، مایه ی افتخارم ) وارد جامعه ی ادبی ایران شد. نزدیک به ۷ سال از نگارش اجتناب نموده و در حیطه و تعهدات دانشگاه و همسر و دختر خردسالم، مغروق گشتم.

چهارمین اثرم با نام ( فقط بخاطر تو، نیلوفرم ) در سن ۲۴ سالگی ام خلقت شد و در سال ۱۳۹۸ توسط نشر البرز فردانش به چاپ رسید. از سن ۲۵ الی ۳۰ سالگی، نگارش متوقف شد و به دلیل خطای پزشکی و به جبر، به بیمار قلبی ریوی نائل آمدم و زجر و تالم وافری، از فرش به عرش را، طی سالیان متمادی در بیمارستان تجربه نمودم. زندگی همچون رودی خروشان، جریان داشت و به عنوان یک مادر، وظیفه و تعهد خانوادگی حکم می نمود که راسخ و پراقتدار، بر تعلیم فرزند اهتمام ورزیده و تالم بیماری لاعلاج را پنهان سازم. هدفمند بودن و امید به آینده و ایمان به پروردگار بی همتا، شکست ناپذیری را در همه ی عرصه ها و معضلات زندگی، عیان می ساخت.

پنجمین اثر با نام ( گلستان لیلیانه ) در دو جلد تحریر ساخته و اشعارم مکتوب شدند. جلد اول در سن ۳۱ سالگی و جلد دوم در سن ۳۹ سالگی به اختتام خویش نائل گشت.

ششمین اثرم با نام ( مسافر خون آشام ) در سن ۳۵ سالگی ام آفرینش شد.

هفتمین اثرم با نام ( جنایت خاموش ) در سن ۳۶ سالگی ام مکتوب گشت.

هشتمین اثرم با نام ( من یک ترنس موفق ایرانی ام ) در سن ۳۷ سالگی ام به ثمر نشست.

نهمین اثرم با نام ( یونسی در قلب محمد ) در سن ۳۸ سالگی ام پایان رسید.

دهمین اثرم با نام ( سقوط خزر به کهکشان راه شیری ) در سن ۳۹ سالگی ام رقم خورد.

یازدهمین الی بیستمین آثارم، کتب آموزشی ادبی آکادمیکی می باشند که در سن ۴۰ الی ۴۷ سالگی ام پایان یافته و تعلیم نویسندگان و شاعران را در بطن خود جای داده اند. این ده کتاب آموزشی ادبی آکادمیکی در نیمه ی اول سال ۱۴۰۰ هجری شمسی به چاپ رسیده و مابقی آثار تا انتهای سال ۱۴۰۰ به چاپ خویش پایان خواهند داد. در گذر سالیان متمادی، تعلیم بیش از پانصد نویسنده و شاعر را برعهده داشتم و حضور این ادیبان در گوشه و کنار سرزمینم ایران، سبب فخری عظیم است. در سن ۳۵ تا ۴۰ سالگی که دوره ای بسی غامض از دیگر سنوات زندگی را با سرطان طی نموده و بر آن فائق آمدم. همچنین سالیان دراز در خدمت ادیبان سرزمینم بوده و انجمن ادبی فرزانگان ایران را با ۱۲۰ نویسنده و شاعر مدیریت نموده و جشنواره های ادبی را رقم زدم. اکنون عرصه ای است که ازدواج فرزند جوانم را شاهد خواهم بود، اما میانسالی، دلالتی بر ترک دیار ادبی نخواهد داشت و تا جان در بدن می دمد، در خدمت خانواده و جامعه ی ادبی سرزمین عزیزم ایران خواهم بود.

 

کدخبر: ۱۳۰۲4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا