بین‌الملل

تاثیر نامتناسب همه گیری بر کودکان رنگین پوست در آمریکا


خبرگزاری میزان – کودکان رنگین پوست در آمریکا با درنظر گرفتن نابرابری‌های نژادی در میان بزرگسالان، بیشترین تاثیرات بیماری همه گیری را متحمل شده‎اند، چرا که با میزان ابتلا و بستری شدن نامتناسب، موانع بیشتر در برابر واکسیناسیون و افزایش تهدید‌ها برای رشد روحی، اجتماعی و تحصیلی، روبرو بوده‎اند.

به گزارش «یو اس‌ ای تودی»، تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان سیاه پوست، لاتین تبار و آسیایی تبار با وجود اینکه میزان آزمایش‎های کمتری دارند، اما به طور قابل توجهی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کووید-۱۹ هستند.

بر اساس این گزارش، کودکان لاتین تبار و سرخ پوست بومی آمریکا و آلاسکا نیز به نسبت بیشترین میزان بستری را داشتند و پس از آن‌ها بومیان هاوایی و دیگر کودکان جزیره اقیانوس آرام و کودکان سیاه پوست قرار داشتند.

این گزارش می‎افزاید که این همه گیری بر رشد روانی، اجتماعی و تحصیلی کودکان لاتین تبار و سیاه پوست تاثیر منفی گذاشته است.

گزارش مذکور می‎گوید که والدین سیاه پوست و لاتین تبار به احتمال زیاد می‌گویند که خانواده آن‌ها در سال گذشته به دلیل نیاز‌های مراقبت از کودک، دچار اختلال شغلی شده‎‏اند و می‌گویند که این اختلال تاثیر زیادی بر وضعیت مالی و استرس خانواده آن‌ها داشته است.

این گزارش به فقدان داده‌های موجود در مورد میزان واکسیناسیون در کودکان بر اساس نژاد و قومیت اشاره می‌کند؛ اما داده‌های موجود نابرابری‌های نژادی را نشان می‌دهد؛ از جمله اینکه کودکان سفیدپوست نرخ بالاتری را در زمینه واکسیناسیون در مقایسه با کودکان سیاه پوست دارند.

بر اساس این گزارش، والدین سیاه پوست و لاتین تبار در مقایسه با والدین سفیدپوست نیز بیشتر در مورد موانع دسترسی به واکسن نگرانی دارند.

مجموع این داده‌ها نشان می‌دهد که کووید-۱۹ به طور نامتناسب بر سلامت جسمی و روانی، رشد تحصیلی و امنیت اقتصادی کودکان رنگین پوست تاثیر منفی گذاشته است.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا