جامعه

تاکید استاندار فارس بر توقف ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای پیرامون شیراز – خبر نیوز


استاندار فارس گفت: باید با نظارت دقیق و رصد روزانه مانع ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای پیرامونی کلانشهر شیراز شد.

محمد هادی ایمانیه، شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه فارس افزود: باید برای این منظور گشت های بازرسی تشکیل شود و نه به شکل ماهانه و هفتگی، بلکه به شکل روزانه این مساله رصد شود و چنانچه ساخت و سازی در حال انجام است فورا متوقف شود.
وی ادامه داد: الان هم بنا نداریم ساخت و سازهای غیرمجازی که تا قبل از تصویب طرح آمایش در این روستاها انجام شده را تخریب کنیم اما هرگونه ساخت و سازی غیرمجازی که در ادامه انجام شود قطعا تخریب خواهد شد.
او اظهار داشت: یک گروه گشت و نظارت با همکاری بنیاد مسکن و شهرداری شیراز تشکیل شود و از ابتدای تیرماه در روستاهای مجاور شیراز گشت زنی کنند و مانع هرگونه ساخت و ساز غیرمجازی شوند.
استاندار فارس، ضمن پذیرش تامین اعتبار انجام این کار افزود: شرط پرداخت پول به شرکت متولی این تیم های بازرسی نیز این باشد که هیچگونه ساخت و ساز غیر مجازی در این مناطق مشاهده نشود.

طرح هادی روستاهای پیرامون شیراز تعیین تکلیف شود
نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: طرح هادی روستاهای پیرامون کلانشهر شیراز هرچه زوتر تعیین تکلیف شود تا بیش از این شاهد ایجاد نارضایتی در مردم این مناطق نباشیم.
جعفر قادری افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس به واسطه ارتباطی که با آنها داریم باید پاسخگو باشیم و بهتر است تکلیف این مساله یک بار برای همیشه مشخص شود تا مردم هم از این بلاتکلیفی رهایی یابند.
وی ادامه داد: اگر بنا بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در این روستاها است بخشی از طرح نهضت ملی مسکن در این مناطق اجرا شود تا هم ساخت و سازغیرمجازی انجام نشود و هم مردم به صاحب خانه شوند.

حمایت از شهرهای کوچک برای تهیه طرح جامع و تفصیلی
مدیر کل راه و شهرسازی فارس هم گفت: باید برای شهرهای کوچک استان که به لحاظ درآمدی دچار مشکلاتی هستند این امکان فراهم شود که بتوانند نسبت به تهیه طرح جامع و تفصیلی خود اقدام کنند.
محمود رضا طالبان افزود: برخی شهرها به لحاظ درآمدی این امکان را ندارند که بتوانند با شرکت تهیه کننده طرح های جامع و تفصیلی قرارداده منعقد کنند و به همین دلیل امکان دسترسی به نقشه های پایه برای آنها ممکن نیست و بدون این نقشه ها هم فعالت ها متوقف است.
وی، با اشاره به اینکه هم اینک ۲۱ شهر قرارداد اجرای طرح جامع و تفصیلی خود را منعقد کرده اند ادامه داد: در استان فارس هم اینک فقط یک شرکت برای این منظور رتبه بندی شده و مورد پذیرش است که این مساله مشکلاتی را ایجاد کرده که انتظار است برای تعداد این شرکتها افزوده شود.

 


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا