فرهنگ

تاکید سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بر حمایت از آثار فاخر موسیقی


به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، احمد راستینه هفشجانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، میهمان اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان در تالار وحدت بود.

راستینه درباره این کنسرت ارکستر سمفونیک گفت: اساساً توجه به موسیقی‌های کلاسیک و علاوه بر آن موسیقی اصیل کشورمان مثل سازها و آواز ایرانی، ظرفیت‌سازی خوبی برای معرفی موسیقی فاخر است که به آن نیاز داریم.

وی با تمجید از برگزاری اجرای ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت افزود: امشب برای آنکه از نزدیک وضعیت اجرای ارکستر سمفونیک تهران را ببینم، حضور یافتم و خوشبختانه اجرای بسیار خوب و موفقی را شاهد بودم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به تصویر کشیدن موسیقی فاخر و شاخه‌های موسیقی اصیل ایرانی در کشورمان، باعث خواهد شد تا تاثیر آثار سطحی که هیچ تناسبی با فرهنگ ما ندارد، کمتر شود.

راستینه اظهارداشت: بنابراین لازم است جامعه ما با جنس موسیقی فاخر بیشتر آشنا شود؛ همچنین باید به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های هنرمندان سرزمینمان توجه کرد. این توانایی شاید یک اثر موسیقی باشد که با سرانگشتان هنر هنرمندان ایرانی به زیبایی نواخته می‌شود و باید این توانمندی در جامعه معرفی شود. از این رو به اعتقاد من این اجرا، کار خوب و موثری بود که توسط بنیاد فرهنگی هنری رودکی به صحنه رفت.

وی افزود: مجموعه فرهنگ دارای مولفه‌های بسیار به‌هم پیوسته‌ای است. هر اندازه ما نیازمندی‌های واقعی جامعه را بهتر بشناسیم و هر چقدر بسترهای ترویج مولفه‌های فرهنگی ناب را برای مردم بیشتر فراهم کنیم، به همان اندازه می‌توانیم برای ارتقای شاخصه‌های فرهنگی – اجتماعی‌مان قدم برداریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نیازمند یک هم‌افزایی، همراهی و تعامل مستمر میان‌دستگاهی هستیم؛ به میزانی که سیاستگذاران ما شناخت دقیق‌تری نسبت به حوزه‌های هنری در ابعاد مختلف داشته باشند و نقش آن بر مولفه‌های اجتماعی بهتر در تصویر ذهنی‌شان منعکس شود، به همان اندازه می‌توانند در کمک به هم‌افزایی، نقش‌آفرینی بهتری داشته باشند.

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان طی دو شب در تاریخ‌های دوم و سوم تیرماه در تالار وحدت روی صحنه رفت.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا