ورزش

تا آخرین یورو از طلبم از پرسپولیس را می‌گیرم!


بوژیدار رادوشویچ دو روز پیش قرارداد خود با واراژدین را نهایی کرد تا پس از یک نیم فصل دوری از فوتبال، با تیمی کروات به زمین برگردد.

این در حالی است که دیروز اخباری مبنی بر عدم موافقت با درخواست ITC این بازیکن از سوی فدراسیون فوتبال ایران منتشر شد که به زعم گلر کروات، با همدستی باشگاه پرسپولیس برای آزار و اذیت او انجام شده بود.

رادوشویچ در گفتگویی به این موضوع پرداخته و همچنین درباره سایر مسائل اظهارنظر کرده است.

* به واراژدین پیوستی، درباره این انتقال صحبت کن.
از یک هفته قبل قرارداد را نهایی کرده بودم و خوشحالم که بعد از 12سال به لیگ کرواسی برگشتم و انگیزه زیادی دارم تا به تیمم کمک کنم.

* در واراژدین چه جایگاهی خواهی داشت؟
اینجا هستم تا تجربیاتم را به تیم انتقال دهم و در تمرینات با حداکثر تلاش خواهم بود تا اگر کادرفنی خواست، بازی کنم. من فقط روی نتایج خوب تیمی تمرکز دارم و بیشترین تلاش را خواهم کرد.

* درباره تیم واراژدین صحبت کن.
واراژدین تیم بزرگی با قدمت طولانی در لیگ برتر است. من خوشحالم بخشی از این تیم هستم. تیم ما کمترین هزینه را در لیگ برتر داشته و تیمهایی مثل دیناموزاگرب و هایدوک ده برابر ما هزینه کردند. بنابراین ما برای حضور در میانه‌های جدول می‌جنگیم.

* به نظرت لیگ کرواسی بهتر است یا ایران؟
لیگ کرواسی یکی از محبوبترین لیگ‌ها برای جوانان است چون باعث پیشرفت و ارتقای آنها و حضور در لیگهای معتبر می‌شود. فکر می‌کنم نسبت به لیگ ایران 20 یا 30% از نظر کیفی بهتر باشد.

* از نظر امکانات چطور؟
اینجا امکانات فوق العاده است. همه تیمها در لیگ برتر روی چمن هیبریدی بازی می‌کنند و زیر ساخت باشگاهی خیلی خوبی دارند. این یک الزام برای تمام تیمهاست. از نظر کیفی از وقتی لیگ را ترک کردم تا الان، واقعا پیشرفت شگفت انگیز بوده است.

* دستمزد چطور؟
طبیعتا وقتی تو در کشور خودت بازی می‌کنی و در اروپا در تیمی مثل واراژدین هستی، دستمزد کمتری نسبت به ایران خواهی گرفت.

* فرم خودت چطور است؟
من در این مدت تمرین را ترک نکردم اما به هر حال یک فوتبالیست باید در قالب تیم تمرین کند تا آماده باشد. مربی دروازه‌بان‌های واراژدین مربی بسیار خوبی است و من هم انگیزه زیادی برای این چالش دارم. واراژدین تیم بسیار جوانی است و من در 33 سالگی مسن ترین بازیکن تیم هستم. انتظار دارم دو هفته بعد در فرم موردنظر باشم و از نظر بدنی هم به خاطر تمرینات شخصی، هیچ مشکلی ندارم.

* نتایج پرسپولیس را دنبال کردی؟
بله و بسیار متاسف شدم که تیم قهرمان نشد.

* وقتی به عقب برمی‌گردی و به دوران بازی ات در پرسپولیس نگاه می‌کنی، چه نظری داری؟
یک دوره واقعا پرافتخار. در پرسپولیس خیلی راحت بودم و جا دارد از آقای برانکو بابت پیشنهادش تشکر کنم. پرسپولیس تیم بسیار بزرگی است و هواداران فوق العاده‌ای دارد و برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. پرسپولیس همیشه در قلب من خواهد بود و روزهای پیروزی و شکست در آن را فراموش نخواهم کرد. من همیشه سعی کردم نسبت به پرسپولیس متعهد باشم.

* اما این تعهد با فسخ یک طرفه خدشه دار نشد؟
نه. این من نبودم که مشکل ساختم و باشگاه بود که مدتها حقوقم را پرداخت نکرد. من واقعا صبوری کردم.

* حاضر نیستی با پرسپولیس مذاکره کنی و به آنها تخفیف بدهی؟
آنها حتما نیاز ندیدند که با من تماس بگیرند و فرصتی برای معامله و مذاکره وجود ندارد، من این پرونده را در ذهنم بستم.

* یعنی تا آخرین یورو را خواهی گرفت.
بله. چیزی خارج از حقم نیست و به حکم دادگاه احترام می‌گذارم.

* در مورد ماجرای آی تی سی هم صحبت کن.
همه چیز را نوشتید. من مسئول این کار را نمی‌شناسم اما حتما مسئول فدراسیون با پرسپولیس در ارتباط است. آنها فرصت این را داشتند که یک کار عادی کنند اما نکردند.

* پس چه خواهی کرد؟
خداراشکر یک نهاد به اسم فیفا وجود دارد که از حقوق ما بازیکنان دفاع می‌کند. من از این طریق اقدام می‌کنم و مشکلی وجود ندارد. هرچند که فدراسیون ایران همچنان فرصت انجام کار عادی را دارد.

258 258


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا