فرهنگ

تدارک تلویزیون برای ایام ولادت حضرت علی (ع)/ بیش از 115 ساعت برنامه در جشن ولادت امیرالمؤمنین (ع) روی آنتن می‌رود

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، شبکه‌های سیما با تدارک بیش از 115 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف و متنوع ازجمله فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، جنگ‌های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند، سخنرانی و همچنین برقراری ارتباط زنده با مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه (س)، کربلای معلا و نجف اشرف در شب و روز عید بزرگ 13 رجب، ولادت امام علی (ع) و روز پدر، لحظاتی شاد و معنوی را پیشکش مخاطبان می‌کنند.

 برا این  اساس، جدول پخش برنامه‌های شبکه‌ها در شب و روز میلاد باسعادت مولود کعبه به شرح زیر  است:

 «حکایت خوبان» در شبکه یک سیما

برنامه «حکایت خوبان» به تهیه‌کنندگی هادی سمیعی پنج‌شنبه و جمعه 7 و 8 اسفندماه از مشهد مقدس به‌صورت زنده با اجرای علیرضا قوامی پخش می‌شود.

این برنامه با حضور کارشناس مذهبی حجت‌الاسلام موسوی مطلق و مهمانان مختلف روی آنتن می‌رود. شاعر آیینی، حامد عسگری و احمد علوی و هنرمندان و ورزشکاران پخش می‌شود. این برنامه پنجشنبه 7 اسفندماه ساعت 9:30، 12:30 و 23:15 و روز جمعه 8 اسفندماه ساعت 9:30، 19:30 و 23:15 روی آنتن می‌رود.

برنامه «فرمول یک» با پخش آیتم‌های متنوع و ایجاد فضایی شاد و مفرح و با دعوت از مهمانان ویژه به مقام والای حضرت علی (ع) و سبک زندگی ایشان در روز چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 23:15 می‌پردازد.

برنامه «سیمای خانواده» با دعوت از مهمانان ویژه و گفتگو با آنان پیرامون ابعاد شخصیتی حضرت علی (ع) و بیان فضائل ایشان چهارشنبه و پنج‌شنبه 6 و 7 اسفندماه حوالی ساعت 12 روی آنتن شبکه یک می‌رود.

حجت‌الاسلام قرائتی در برنامه «درس‌هایی از قرآن» با نگاه ویژه به زندگی حضرت علی (ع) در روز میلاد ایشان در روز پنج‌شنبه ساعت 18:20 پخش می‌شود.

«مسابقه ایران» با محوریت پرداختن به ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر در روز پنج‌شنبه ساعت 19:30 با حضور شرکت‌کنندگان پخش می‌شود.

 «هزار و یک‌شب» شبکه دو به مناسبت میلاد امیرالمؤمنین (ع) و روز پدر

برنامه شبانگاهی «دست در دست» کاری از گروه معارف و به تهیه‌کنندگی هادی خدادی چهارشنبه و پنجشنبه (6 و 7 اسفند) در قالب یک ویژه‌برنامه شاد روانه آنتن خواهد شد. این برنامه با حضور مهمان فرهنگی، هنری و خواننده‌های خوب کشورمان فضایی بانشاط و گفت‌وگوهایی صمیمانه و شنیدنی برای مخاطبان تدارک دیده است که بعد از گفتگوی ویژه خبری حوالی ساعت 23:30 در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

برنامه «هزار و یک‌شب» کاری از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی میلاد حق‌پرست نیز در فضایی شاد به مناسبت ولادت امیرالمؤمنین (ع) روانه آنتن می‌شود. این برنامه با ساختاری ترکیبی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که شامل گفت‌وگو با مهمان، بخش نمایشی و … می‌شود. در بخش نمایشی این برنامه اکبر رحمتی و مینا جعفرزاده از بازیگران پیشکسوت کشورمان حضور دارند.

تیتراژ ابتدایی و انتهایی «هزار و یک‌شب» را حجت اشرف‌زاده خوانده و در مدت 45 دقیقه با اجرای میلاد حق‌پرست و علی مسلمی روانه آنتن می‌شود. «هزار و یک‌شب» کاری است از گروه خانواده که پنجشنبه 7 اسفند ساعت 13:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

ویژه‌برنامه «کوی محبت» به تهیه‌کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی، چهارشنبه ساعت 21:00 به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) با حضور کارشناسان مذهبی و ذاکران اهل‌بیت (ع) به‌صورت مستقیم از نجف اشرف ارتباطی معنوی را در این روز فرخنده با مخاطبان برقرار خواهد کرد. همچنین پنجشنبه ساعت 11:15 نیز روانه آنتن خواهد شد.

«در انتهای الوند» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی چهارشنبه صبح حوالی ساعت 7:30 با حضور مهمانان ویژه، منعطف با این مناسبت مبارک روانه آنتن می‌شود.

«به تو از دور سلام» نیز با قرائت دعای کمیل پنجشنبه‌شب حوالی 15 دقیقه بامداد و دعای ندبه جمعه صبح حوالی ساعت 6:00 با مخاطبان این شبکه همراه خواهد شد و مولودی‌خوانی همچنین سخنرانی‌های مذهبی نیز در فواصل برنامه‌ها روانه آنتن خواهند شد.

گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما نیز برنامه‌های «با ما بیا» با اجرای عمو مهربان و خاله رؤیا همچنین «دست کی بالا» با اجرای عمو بهروز و گیتی خامنه را به‌صورت ویژه‌ای تهیه کرده که به مناسبت گرامیداشت مقام پدر و میلاد مبارک حضرت علی (ع) روانه آنتن خواهد شد.

برنامه «زعفران» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی محمد سلوکی نیز جمعه ساعت 10:00 به‌صورت منعطف با این میلاد خجسته روانه آنتن می‌شود.

همچنین برنامه «عصر خانواده» نیز با دعوت از چهره‌های مختلف و خانواده‌هایی با داستان‌های شنیدنی در روز پدر تقدیم مخاطبان و خانواده‌های ایرانی خواهند شد. این برنامه چهارشنبه ساعت 18:00 روانه آنتن می‌شود.

 جشن ولادت امیر مؤمنان علی علیه‌السلام از شبکه سه سیما

مراسم جشن ولادت مولی‌الموحدین علی علیه‌السلام چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 19:15 از حرم حضرت معصومه (س) به‌طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این مراسم در رواق امام خمینی حرم حضرت معصومه (س) با مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی حاج محمود کریمی و سید مجید بنی فاطمه برگزار می‌گردد. این برنامه کاری از گروه معارف اسلامی شبکه سه سیما است.

همچنین برنامه «مخاطب خاص» پنج‌شنبه 7 اسفند ساعت 23:30 از کربلای معلا با دعوت از آیت‌الله سید مهدی میرباقری مخاطبان خود را مهمان جشن ولادت می‌کند.

همچنین برنامه‌های «سلام صبح بخیر» و «عطسه» نیز با فضایی متفاوت و شاد روز میلاد را جشن می‌گیرند.

همچنین پخش مداحی و مولودی‌خوانی نیز در قالب برنامه‌های «نوای افلاک» و «موکب ثارالله» در فواصل برنامه‌ها از شبکه سه پخش می‌شود.

 «اهالی شب» شبکه چهار در روز میلاد

«اهالی شب» به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز پدر تدارک ویژه‌ای دیده و روی آنتن شبکه چهار می‌رود. این برنامه ساعت 23 با حضور مهمان‌های ویژه پخش می‌شود.

برنامه موسیقیایی «نغمه‌ها» با پخش موسیقی متناسب با ایام ولادت امام علی (ع) پنج‌شنبه ساعت 19 از این شبکه پخش می‌شود.

جشن پدرانه شبکه پنج سیما

گروه معارف شبکه پنج سیما به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی (ع) با برنامه ظهرگاهی تانیایش، پخش میان برنامه و کلیپ‌های مولودخوانی، میلاد فرخندهٔ حضرت علی (ع) را جشن می‌گیرد.

برنامه ظهرگاهی «تانیایش» روز چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 13 معطوف به این موضوع روی آنتن شبکه پنج می‌رود. پرداختن به موضوع پدر، پخش نماهنگ و مولودخوانی ویژه ولادت حضرت علی (ع) در دل برنامه از بخش‌های تماشایی این برنامه است.

مسابقه تلویزیونی «پنج ستاره» گروه اجتماعی شبکه پنج، ویژه میلاد باسعادت حضرت علی (ع) به‌صورت زنده چهارشنبه و پنج‌شنبه (6 و 7 اسفندماه) ساعت 21:20 روی آنتن می‌رود. این ویژه‌برنامه در شب و روز میلاد حضرت علی (ع) میزبان دو شرکت‌کننده از چهره‌های سینما و تلویزیون خواهد بود. ویژه‌برنامه «پنج ستاره» با طراحی آیتم‌های مختلف عیدانه و دعوت از گروه‌های موسیقی مهمان خانه مخاطبان می‌شود. در این برنامه دو شگفتانه (سورپرایز) برای مخاطبان تدارک دیده شده است.

مستند «پدرانه» نیز روز پنج‌شنبه 7 اسفندماه مصادف با روز میلاد حضرت علی (ع) پخش می‌شود. این مستند به روایت اقدامات دینی و اجتماعی حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی امام‌جمعه شهرستان لنگرود از توابع استان گیلان می‌پردازد.

«قرنطینه» دیگر برنامه گروه اجتماعی است که روز پنج‌شنبه 7 اسفندماه ساعت 17:10 گفت‌وگویی متفاوت با مهمان برنامه خواهد داشت.

برنامه «شهران» گروه اقتصاد شبکه پنج، چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 21 به موضوع ورزش‌های باستانی می‌پردازد. این برنامه به تبیین موضوع اخلاق و منش پهلوانی می‌پردازد که به‌نوعی به رشادت‌های حضرت علی (ع) در جنگ خیبر اشاره دارد. اخلاق‌گرایی، مرام پهلوانی و… سرفصل این برنامه است.

اما برنامه ویژه کودک «رنگین‌کمان» با دعوت از کودکان با نام علی (ع) این روز عزیز را جشن می‌گیرد. «رنگین‌کمان» همچنین با پخش موسیقی پدرانه، دعوت از گروه سرود و خواندن سرود امام علی (ع)، کیک ولادت، تزیین دکور گل و بادکنک آرایی این میلاد فرخنده را جشن می‌گیرد.

سایر برنامه‌های شبکه همچون «یه روز تازه»، «به خانه برمی‌گردیم»، «در شهر» و «در استان» و … نیز معطوف میلاد امام علی (ع) روانه آنتن شبکه پنج سیما خواهد شد.

 «کی میاد ستاره چینی» شبکه آموزش در میلاد امام علی (ع)

ویژه‌برنامه مناسبتی «رادیو هفت» در شب و روز میلاد حضرت علی علیه‌السلام چهارشنبه و پنج‌شنبه 6 و 7 ساعت 23 از شبکه آموزش پخش می‌شود.

برنامه «کی میاد ستاره‌چینی» ویژه‌برنامه‌ای به این‌مناسبت پنج‌شنبه ساعت 21:45 روی آنتن شبکه هفت می‌فرستد.

همچنین برنامه‌های «صبحی دیگر»، «زنگ هفت»، «هفت آسمان»، «مدرسه تلویزیونی» و «دوربین هفت» نیز به بزرگداشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام و روز پدر می‌پردازند.

 ویژه‌برنامه‌های رضوی روز میلاد امام علی (ع) شبکه قرآن

ویژه‌برنامه‌های ولادت حضرت علی علیه‌السلام و روز پدر از چهارشنبه از حرم مطهر سیدالکریم علیه‌السلام ساعت 19 محفل انس با قرآن کریم با قرائت قاریان ممتاز و بین‌المللی قرآن کریم روی آنتن شبکه می‌رود.

ویژه‌برنامه شب ولادت امیرالمؤمنین، حضرت علی علیه‌السلام ساعت 21 تا 22 از حرم مطهر و نورانی امام رضا علیه‌السلام به‌صورت زنده، دل‌های مشتاقان را به پنجره‌های ضریح ثامن‌الحجج علیه‌السلام متصل می‌نماید.

در روز ولادت حضرت علی علیه‌السلام از ساعت ۹ تا ۱۲ ویژه‌برنامه روز ولادت با برنامه‌های متنوع از حرم مطهر رضوی روی آنتن می‌رود. همچنین ساعت ۱۳ تا ۱۴: ۳۰ به‌صورت زنده ویژه‌برنامه شبکه قرآن و معارف سیما از نجف اشرف تقدیم مخاطبان گرامی خواهد شد و در ساعت ۱۵ نیز سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ حسین انصاریان به مناسبت این روز فرخنده پخش می‌شود.

در ساعت ۱۷ ویژه‌برنامه ولادت پخش می‌شود و دعای کمیل نیز در این شب نورانی ساعت 19:30 به‌صورت زنده از حرم مطهر رضوی پخش می‌شود.

در ساعت 20:15 نیز پخش زنده ویژه‌برنامه از حرم رضوی روی آنتن می‌رود. برنامه «نغمه عشاق» نیز در شب و روز ولادت به‌صورت ویژه از ساعت 22 به‌صورت زنده برنامه خواهد داشت.

برنامه‌های «یاد خدا»، «هدی» و «خوشبخت» نیز متناسب با 13 رجب و روز ولادت امام علی (ع) پخش می‌شود.

 «نسیم آوا» ی شبکه نسیم در روز عید

«نسیم آوا» شبکه نسیم در روز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر ساعت 22:30 روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه‌های «کودک شو» پنجشنبه 7 اسفندماه ساعت 20 و «شوت بال» چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 21:30 منعطف باحال و هوای روز میلاد روی آنتن نسیم می‌رود.

 ویژه‌برنامه‌های ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر در شبکه امید

به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) و روز پدر ویژه‌برنامه «خانواده امید» روی آنتن شبکه امید می‌رود.

این برنامه ترکیبی به تهبه کنندگی هومن ستوده در شب ولادت حضرت علی (ع) حوالی ساعت 20 با دعوت از مهمانان و کارشناسان مختلف این مناسبت مبارک را جشن می‌گیرد.

برنامه «قاب امید» نیز در روز چهارشنبه 6 اسفندماه با بخش‌های متنوع، به‌طور ویژه به این مناسبت خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه‌کنندگی فاطمه امجدیان چهارشنبه ساعت 17:15 روانه آنتن شبکه امید می‌شود.

همچنین برنامه «ما نوجوانان» به مناسبت میلاد حضرت امیرالمؤمنین و روز پدر از نوجوانان فعال رسانه‌ای که تولیدی ویژه این ایام داشته‌اند دعوت و با آنان گفتگو می‌کند..

تهیه‌کنندگی این برنامه به عهده سید مسعود تقی زاده است که پنج‌شنبه 7 اسفندماه ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه امید پخش می‌شود.

«به توان خدا» نیز برنامه دیگری است به تهیه‌کنندگی جواد بیک محمدی که روز چهارشنبه 6 اسفند با کارشناسی حجت‌الاسلام‌والمسلمین هدایت به ابعاد شخصیتی حضرت علی (ع) می‌پردازد.

 حال و هوای نجف اشرف در شبکه افق

در روز پنجشنبه 7 اسفندماه، چند آیتم ویژه از شبکه افق پخش خواهد شد. یکی از بخش‌های ویژه این روز نماهنگ علمدار محمد (ص) است که توسط گروه همخوانی نورالرضا (ع) اجرا می‌شود. این نماهنگ به سفارش معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تهیه شده است.

بخشی دیگر مربوط به مدیحه سرایی مداح اهل بیت، حاج محمود کریمی در سال گذشته است که بدون حضور جمعیت و با رعابت پروتکل‌های بهداشتی این شعرخوانی صورت گرفته است.

قسمتی دیگر از ویژه برنامه‌های این روز به نماهنگ «مُهر تقوا» اختصاص دارد که گروه تواشیح حضرت ولیعصر (عج) آن را اجرا کرده است.

 نماهنگ «خانه پدری» نیز که در آن شاعر اهل بیت سیدحمیدرضا برقعی به مدح مقام حضرت علی (ع) می‌پردازد در این روز خجسته از شبکه افق پخش خواهد شد.

تصاویری از حال و هوای نجف اشرف در روز عید غدیر در سال 94 نیز پنجشنبه از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

«پنجره باز» شبکه سلامت در روز میلاد

برنامه «پنجره باز» در شب میلاد باسعادت حضرت علی (ع) با پخش آیتم‌های متنوع با حضور چهره‌های علمی؛ فرهنگی ساعت 18 از شبکه سلامت پخش می‌شود.

برنامه‌های «حال خوب» ساعت 21 روز چهارشنبه 6 اسفند و «ایران فعال» و «مثبت سلامت» در ساعات 8:30، و 16:45 روز پنج شنبه 7 اسفند ماه نیز با پخش آیتم‌ها و تصاویر مرتبط به جشن میلاد امام علی (ع) و تکریم جایگاه پدر و نقش آن در خانواده با حضور مهمانان ویژه روی آنتن شبکه سلامت می‌روند.

 روز پدر در شبکه کودک

برنامه «پاشو پاشو کوچولو» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با جشن میلاد امام علی (ع) از شبکه کودک پخش می‌شود.

همچنین «مل مل» نیز با آیتم‌های جذاب و سرگرم کننده و پخش تصاویر مرتبط در این روز با مخاطبان خود همراه است.

ویژه برنامه‌های جام جم به مناسبت ولادت امام علی (ع)

در شبکه جهانی جام جم به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز پدر، ویژه برنامه‌های «روز خوش»، «خانه مهر» و «جمع ایرانی» از شب قبل در قالب جشن و شادمانی و با محتوای مناسب، پخش می‌شود.

«فرزندان ایران» به صورت خاص به روز پدر پرداخته و «آنچه خود داشت» با موضوع جایگاه پدر و مناقب حضرت علی (ع) در شعر و ادب فارسی و نیز توجه به اشعار دهخدا پخش می‌شود.

هم چنین ویژه برنامه «رواق» با حضور مهمانان ویژه به بررسی ابعاد شخصیتی امام علی (ع) می‌پردازد و فیلم سینمایی «دهخدا» در روز 10 اسفند از جام جم پخش خواهد شد.

انتهای پیام/4104/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا