بین‌الملل

تداوم نگرانی صهیونیست‌ها از فروش «اف-۳۵» به امارات

به گزارش گروه بین‌المللی خبرگزاری آنا، علی‌رغم اطمینان‌هایی که دولت آمریکا به رژیم صهیونیستی درباره فروش جنگنده‌های «اف-۳۵» به امارات عربی متحده داده اما فرماندهان نظامی تل‌آویو هنوز در این باره نگران هستند.

«آمیکام نورکین»، فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه طی سخنرانی در اندیشکده وایزمن از نگرانی و تردید مزمن این رژیم درباره فروش جنگنده‌های آمریکایی به امارات، به عنوان بخشی از توافق عادی‌سازی با این کشور خبر داد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، نورکین در این باره گفت: «خوب نیست که هواپیماهای [نظامی] پیشرفته در منطقه باشند. این امر تهدید مستقیمی علیه ما نیست اما روندی است که روی ما اثر خواهد گذاشت».

وی البته با استقبال از توافق سازش با امارات، اظهار داشت: «این یک فرصت عالی و استراتژیک با کشورهای حاشیه خلیج [فارس] است. ما از اینکه شاهد رزمایش‌های مشترک با نیروی هوایی کشورهای حاشیه خلیج [فارس] باشیم، دور نیستیم. یک سال قبل، ما در رزمایشی با نیروهای هوایی یونان و امارات پرواز کردیم. این ثبات منطقه را تقویت می‌کند».

این نظامی صهیونیست همچنین از تفاهمنامه امضا شده بین «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم و «مارک اسپر» وزیر دفاع پیشین آمریکا به منظور حفظ برتری نظامی اسرائیل در منطقه تمجید کرده و افزود: «ما می‌خواهیم شاهد آن باشیم که خلبان‌هایمان وضعیت [برتری] خود را حفظ کرده و صنایع امنیتی ما برتری نسبی داشته باشند».

پیش از این، نهادها و اشخاص مختلفی از جمله لابی‌های صهیونیستی «آیپک» و «مؤسسه یهودی برای امنیت ملی آمریکا» و همچنین «ران دِرمِر» سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن عدم مخالفت خود با فروش اف-۳۵ به امارات را اعلام کرده‌اند.

پس از امضای توافق عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و ابوظبی بود که برخی رسانه‌های صهیونیستی فاش کردند، یکی از بندهای سری توافق صلح با امارات فروش جنگنده اف-۳۵ به طرف اماراتی است؛ مسئله‌ای که در ابتدا، انکار مقام‌های رژیم صهیونستی را در پی داشت بطوریکه مقام‌های این رژیم می‌گفتند که در صورت صحت این موضوع، این معامله «برتری نظامی» تل‌‌آویو را در منطقه در معرض خطر قرار خواهد داد.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا