فرهنگ

تقدیر از خوانندگان برتر افغانستانی مسابقه «نواهنگ» در آی‌فیلم دو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو با پایان یافتن مرحله نهایی رقابت نوخوانندگان افغانستانی مقیم ایران در قالب مسابقه بزرگ «نواهنگ»، شبکه آی فیلم، مراسم اختتامیه این رویداد مهم هنری با حضور چهره‌های شاخص فرهنگی و هنری ایران، افغانستان و تاجیکستان و شرکت‌کنندگان این رقابت مهیج، همچنین داوران مسابقه عصر سه شنبه برگزار شد.

آی فیلم۲ چهارمین کانال تخصصی شبکه آی فیلم پس از سه کانال فارسی، عربی و انگلیسی این مجموعه است که برای فارسی زبانان منطقه به ویژه فارسی زبانان افغانستان و تاجیکستان، فیلم و سریال‌های ایرانی پخش می‌کند.

مقاماتی از اکو، یونسکو، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سازمان فرهنگ و ارتباطات، در کنار رایزن‌های فرهنگی کشور‌های فارسی زبان منطقه و نیز رایزنان فرهنگی چند کشور دیگر همسایه و نیز چهره‌های شاخص حوزه شعر و ادبیات، هنرمندان حوزه موسیقی و شخصیت‌های فرهنگی و هنری افغانستان در این برنامه حضور یافتند.

همچنین از ۴۸ شرکت کننده مسابقه نیز تقدیر شد.

در این برنامه همچنین رسول نجفیان، هنرپیشه و خواننده شناخته شده کشورمان پندنامه فردوسی را خواند.

این مسابقه که برای اولین بار از سوی شبکه آی فیلم در معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای مهاجران افغانستانی در ایران تولید شد، استعداد‌های برتر حوزه موسیقی مهاجران را در قاب شبکه آی فیلم۲ معرفی کرد.

پس از انتشار فراخوان، جمع آوری آثار و برگزاری مراحل راستی آزمایی متقاضیان شرکت در «نواهنگ»، در مرحله مقدماتی این مسابقه که با تهیه کنندگی فرشید محمودی ترتیب یافت، ۴۸ نفر در ۱۲ گروه ۴نفره به رقابت پرداختند که در نهایت ۱۲ نفر به مرحله نیمه نهایی مسابقه بزرگ نواهنگ راه پیدا کردند.

منبع: ایران پرس


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا