فرهنگ

تقویت معیشت روحانیون کردستانی از اولویت هاست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در نشست با طلاب و روحانیون شهرستان بانه اظهار کرد: روحانیون از دیرباز تاکنون با مشکلات معیشتی مواجه بوده و امیدواریم در این مدت که در استان مسئولیت داریم برای کاهش این دغدغه کارهای مهمی انجام دهیم.

وی افزود: این موضوع را به عنوان التیام و مسکن مطرح نمی‌کنیم بلکه باید همت مضاعف داشته باشیم تا کاستی‌ها را برطرف کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطر نشان کرد: با مدیریت جدید مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خدمات و حمایت‌ها نسبت به طلاب و روحانیون منطقه تقویت خواهد شد و این مهم از اولویت‌های ماست.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: از لحاظ مدیریتی ما نگاهی تبعیض آمیز نسبت به اهل سنت و اهل تشیع نداریم و در هر جایی که فردی توانمند و متخصص داشته باشیم فارغ از مذهب وی را به کار خواهیم گرفت.

وی اظهار کرد: هم اکنون جمع کثیری از کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می‌دهند و برای بنده تنها تخصص و توانمندی در اولویت است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود خواستار حفظ شأن روحانیون ادارات شد و گفت: انتظار داریم از سخنرانی‌ها و امامت روحانیون در همه ادارات استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی همچنین از خدمات و تلاش‌های چندین ساله ماموستا کهنه پوشی در مرکز اسلامی بانه تقدیر کرد و گفت: امیدواریم این روند متعالی با تقویت هرچه بیشتر تداوم داشته باشد و این رضایت جامعه طلاب و روحانیون بانه به عنوان سرمایه‌ای مهم حفظ شود.

در ادامه این نشست نیز جمعی از طلاب و روحانیون شهرستان بانه به تشریح وضعیت معیشتی، آموزشی و اجتماعی این قشر پرداختند و خواستار نگاه ویژه نماینده رهبر معظم انقلاب در استان به وضعیت معیشتی روحانیون بانه‌ای شدند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا