بین‌الملل

تمجید کردهای فیلی عراق از کمک ایرانی ها در مقابله با داعش


به گزارش ایرنا، «طارق المندلاوی» در این بیانیه به مناسبت فتوای تاریخ ساز جهاد کفایی و تاسیس حشدالشعبی با یادآوری حماسه شیعیان عراق در پی صدور این فتوای مرجعیت عالی عراق نوشت: عراقی ها این روزها موج تاریکی و تروریسم داعشی را به یاد می آورند که شهرهای متعدد عراق را فراگرفت و نیز جنایت های خونباری که عراقی ها به دست باندهای داعش مورد حمایت محور شر یعنی آمریکا، صهیونیسم و وهابیت متحمل شدند.

المندلاوی به فجایع داعش در اسپایکر، بادوش و صقلاویه اشاره کرد و افزود: عراقی ها به یاد می آورند که روح انقلاب حسینی بر عراقی ها با تشکیل الحشد الشعبی و فتوای جهاد کفایی مرجعیت در مقطعی حساس و خطرناک تابیدن گرفت و جوانان غیور را به بسیج در جنگی مقدس علیه تروریست ها و حامیان آنها آورد.

در ادامه این بیانیه آمده است: عراقی ها موضع برادرانه رهبران و ملت جمهوری اسلامی ایران را در کمک به عراق برای دفاع از آن با مسلح کردن، ارائه تجربیات و نیز شهدایی به یاد می آورند که در میدان های مقابله با تروریسم دوش به دوش برادران عراقی خود ایستادند. عراقی ها هر کس را که در کنار آنها ایستاد اعم از مجاهدان گروه های مقاومت، نیروهای اسلامی داوطلب و شهدای آنها از حزب الله لبنان تا فاطمیون افغانستان و حیدریون پاکستان و دیگر مجاهدان را فراموش نمی کنند؛ کسانی که مرزها و تابعیت هایشان مانع از مشارکت با برادران خود در معرکه شرف و عزتمندی در دفاع از عراق، مقدسات و حرم های آن نشد.

رئیس کنفرانس ملی کردهای فیلی افزود که امروز بعد از ورق خوردن صفحه امنیتی و نظامی با پیروزی بر داعش باید بر دستاوردهای سیاسی این پیروزی با اجرای عدالت در حق قربانیان تروریسم، حمایت از آنان، محاکمه تروریست ها، اجرای احکام قصاص درباره جانیان و پیگرد حامیان آنان در سطح منطقه ای و بین المللی تاکید کرد تا مجرمان از عدالت نگریزند و چشم های خانواده های شهدا روشن شود.

وی در این بیانیه از دولت عراق و همه نهادهای قانونگذار و اجرایی و قضایی خواست تا تلاش مجدانه ای برای حل مشکلات مرتبط با حمایت مالی و قانونی از حشدالشعبی و احقاق حق منصفانه مادی و معنوی آنان و نیز اهتمام به خانواده های شهدا و حقوق آنان به عمل آورند. همچنین پرونده های قربانیان پیگیری و تکمیل شود و جستجوی مفقودین شهید این جنگ تا پیدا شدن پیکرها و تحویل آن به خانواده هایشان ادامه یابد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا