ورزش

جام آوردن به هر قیمتی ارزش ندارد/ به طرفداران مکتب لُمپنیزم تبریک می‌گویم


خبرگزاری میزانوحید فاضلی، مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک در نشست خبری پس از بازی فینال جام حذفی مقابل نساجی مازندران، صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*فوتبال چیزی جز این نیست که خلق موقعیت کنید و جلوی راه‌های نفوذ حریف را بگیرید. ما این کار را به نحوی شایسته انجام دادیم و پِلَن زیادی داشتیم. ما روی ضربه ایستگاهی گل خوردیم، در حالی که به بازیکنان گفته بودیم ایوب کلانتری توپ‌های ایستگاهی را کجا ارسال می‌کند، اما خودسر جا به جایی انجام داده بودند.

*به هواداران نساجی تبریک می‌گویم که به نحو احسن تیم‌شان را تشویق کردند. باید از هواداران خودمان هم تقدیر کنیم و امیدوارم از ما راضی بوده باشند. آنها آخر بازی برای‌مان دست زدند و شرمنده‌مان کردند. امیدوارم بتوانیم بعدها جبران کنیم.

*خدا شاهد است بهانه نمی‌آوریم و این قهرمانی نوش جان شان. همه می‌دانند پایه نساجی را خود من بستم. هر چه قدر هم بخواهند نمی‌توانند این موضوع را انکار کنند. سال گذشته پولی در نساجی نبود و مثل زلزله هشت ریشتری همه بازیکنان رفتند، اما آقایان مرا سیبل کردند. با هزینه خیلی کمی این تیم را بستیم اما به قول دوستان فکر کردند می‌سوزیم، اما اینجوری هم نیست.

*خدا به ما عزت داد و اکنون با آلومینیوم به فینال رسیدیم. تبریک ویژه ای هم به هواداران نساجی می‌گویم. ما ۲۰ موقعیت داشتیم که از آنها استفاده نکردیم اما نساجی از یک فرصت استفاده کرد. یک تبریک هم به پیروان مکتب لمپنیزم در مربیگری می‌گویم.

*روز گذشته هم گفتم هر تیمی همراه با اخلاق و بحث فنی بیاید بازی را ببرد، هیچ مشکلی نداریم. سر ما بالا است و تا آخر تیم خود را تشویق کردیم. بچه ها مردانه تا آخر جنگیدند. به هر حال فوتبال است، اما متاسف هستم برای ساکت الهامی. جام آوردن نوش جانشان اما اخلاق را باختند. روز گذشته پیش‌بینی این اتفاقات را می‌کردم. الهامی به محمد نوازی لگد پرتاب کرد. ۱۰۰ جام هم بیاورد باز هم کوچک تر از نوازی است.

*نباید در فوتبال جوگیر باشیم. شاید آقایان از دست من ناراحت شوند. یک سال تمام هزار بی احترامی به من کردند، اما هیچ چیز نگفتم‌. امروز هم که اینگونه رفتار کردند. فوتبال جز این نیست که خلق موقعیت کنید و جلوی خلق موقعیت حریف را بگیرید. در این فاکتور عالی بودیم. حریف یک‌ توپ آورد و ما را برد. به نساجی خسته نباشید گفته و این قهرمانی نوش جانشان. البته به مربیان جوان توصیه می‌کنم نگاه به این قهرمانی نکرده و دنبال مکتب لمپنیزم نباشند.

*همه چیز جام نیست، ما باز هم کار می‌کنیم. دنبال امثال مهدی رحمتی باشند که برند، سالم و جوان هستند. پشت این افراد باشید زیرا جام ها می‌آید و می رود. ما هم به حدی از این چیزها دیدیم که دیگر برای مان مهم نیست.

*از هواداران خودمان هم تشکر می‌کنم که واقعا زحمت کشیدند. درود به شرفشان. خیلی خوب ما را حمایت کرده و در آخر کار هم برای بچه ها دست زدند. بار دیگر به هواداران نساجی تبریک می‌گویم.

*مردم ما فوتبال را متوجه می‌شوند. اگر بخواهیم جلوی این مسایل را نگیریم این مکتب لمپنیزم ادامه دارد. سه مربی نساجی دستیار من بودند و خودم آنها را به این تیم بردم اما از ترس ساکت الهامی نیامدند با من خوش و بش کنند. در نهایت هم ما به احترام شاهرخ بیانی به سمت نیمکت حریف رفته و به آنها دست دادیم. فوتبال ارزش ندارد. علی جانملکی شخصیتش خیلی بالاتر از این حرفهاست، اما ۲۰ دقیقه در رختکن بود و در را روی ما باز نکرد. واقعا فوتبال آنقدر برای شما ارزش دارد؟

*مهدی رحمتی تاج سر من است. وقتی او تیم نگرفته بود من در تراکتور مشغول شدم. جای این کارها بروید و خودتان را قوی کنید. بازیکنی که خودم به نساجی آوردم جو گیر می شود و به خاطر ترس از الهامی نمی‌آید با من خوش و بش کند. تا این اندازه فوتبال ما کثیف شده است؟ واقعا برای این موضوع متاسف هستم.

*هواداران نساجی در جریان باشند که سال گذشته من در این تیم سیبل شدم. تیم خالی شد و در شرایطی که استقلال مرا می خواست من جوان را سرمربی کردند. این بریز و بپاش هایی که الان دارند و برای هر بازی ۵۰۰-۴۰۰ میلیون هزینه می‌کنند اگر زمان من داشتند خیلی بهتر از این آقایان نتیجه می‌گرفتم. در نهایت برای آنها آرزوی موفقیت دارم.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا