بین‌الملل

جریان‌های عراقی ترور خبرنگار فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

به گزارش ایرنا، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی برجسته‌ترین رهبران سیاسی عراقی است که این جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کرده‌اند.

گروه سیاسی – جهادی «عصائب اهل الحق»، سازمان «بدر»، گروه مقاومت اسلامی جنبش «النجباء» و فراکسیون جریان صدر در پارلمان عراق نیز در بیانیه‌های جداگانه‌ای جنایت صهیونیست‌ها را در هدف قراردادن خبرنگاران در اراضی اشغالی محکوم کردند.

عصائب اهل الحق به رهبری «شیخ قیس الخزعلی» در بیاینه خود تاکید کرده است که حکام کشورهایی که تن به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی داده‌اند در جنایت به شهادت رساندن این خبرنگار زن فلسطینی شریک هستند.

در این بیانیه آمده است، جنایت ترور خبرنگار فلسطینی ابوعقله در ادامه سلسله نقض‌های رژیم صهیونیستی علیه همه موازین و عرف‌ها و قوانین بین‌المللی انجام گرفته است.

این بیانیه از نهادهای بین‌المللی و کشورهای جهان خواسته است که در برابر این نقض‌های غیر انسانی این رژیم جنایتکار بایستند.

سید عمار حکیم نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد که آنچه در این اقدام، جای شگفتی دارد و آن را تبدیل به جنایتی زشت کرده این است که عاملان شهادت شیرین ابوعاقله در به قتل رساندن او اصرار داشته و او را در حین انجام وظیفه خبری در اردوگاه «جنین» به شهادت رساندند.

جنبش اسلامی النجباء در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنایت هدف قرار دادن ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی و پیش از آن، هدف قرار دادن سازمان یافته نهادهای خبری، ذات و جوهر یاغی دشمن صهیونیستی و اصرار این رژیم را در به قتل رساندن حقیقت و پنهان کردن جنایت‌هایش نشان می‌دهد.

سازمان بدر به رهبری «هادی العامری» نیز در بیانیه‌ای تاکید کرده است که شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی همواره در رخدادها حضور داشت و خبرنگار شجاع حاضر در میدان بود و رژیم صهیونیستی با به شلیک به سمت او، صدای حقیقت را می‌خواست خاموش کند.

رئیس ائتلاف الفتح افزوده است: جنایت ترور شیرین ابوعاقله در حین پوشش خبری در کرانه باختری، اعدام میدانی در برابر چشم و گوش جامعه جهانی است.

سازمان بدر، این جنایت را نقض خطرناک آزادی فعالیت رسانه‌ای خوانده و خواهان تحقیق و تفحص نهادهای بین‌المللی در این جنایت شده است.

فراکسیون جریان صدر در پارلمان عراق نیز در بیانیه‌ای گفته است که اقدام رژیم صهیونیستی که با خونسردی ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه خبری «الجزیره» را به شهادت رساند، نشان می‌دهد که این رژیم با همه به عنوان دشمن، تعامل می‌کند.

جریان‌های عراقی ترور «شیرین ابوعاقله» به دست رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

«خالد الملا» رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق نیز در توئیتی، نیز ضمن محکوم کردن رژیم صهیونیستی در به قتل رساندن این خبرنگار زن فلسطینی، از جامعه جهانی خواسته است که اقدام جدتی در قبال جنایت خواندن این رژیم اتخاذ کنند.

«خمیس الخنجر» رئیس ائتلاف «السیاده» اهل سنت نیز در توئیتی نوشته است که «جنایت رژیم صهیونیستی در حق ابوعاقله باید جهان را همانند آنچه در قبال اوکراین انجام داد، به تحرک برای توقف این ماشین جنگ و کشتار صهیونیست‌ها علیه مردم بیگناه وا دارد.»

«موید اللامی» رئیس کانون خبرنگاران عراق نیز در توئیتی جنایت ترور عامدانه خبرنگار برجسته، شیرین ابوعاقله توسط نیروهای اشغالگر صهیونیستی را محکوم کرده است.

 در همین راستا سفارت فلسطین در بغداد در بیانیه از شیرین ابوعاقله به عنوان قهرمان خبرنگاران فلسطین یاد کرده است.

سفارت فلسطین در بغداد شامگاه گذشته، شاهد تجمع تعدادی از فعالان رسانه‌ای و مردمی بود که به نشانه محکومیت شهادت شیرین ابوعاقله و همبستگی با ملت فلسطین، شمع به دست گرفته بودند.

جریان‌های عراقی ترور «شیرین ابوعاقله» به دست رژیم صهیونیستی را محکوم کردند
همبستگی با ملت فلسطین در شهادت ابوعاقله جوانان عراقی را با شمع به سفارت فلسطین در بغداد کشاند

سفارتخانه فلسطین در بغداد در بیانیه‌ای تاکید کرده که شنبه آینده به مناسبت شهادت این خبرنگار زن فلسطینی، دفتر یادبود به یاد او می‌گشاید و از همه برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آورده است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا