بین‌الملل

جنگ فلسطین| اسرائیل دستور تخلیه بزرگترین بیمارستان غزه «در عرض یک ساعت» را صادر کرد!


آقای خبر | جنگ فلسطین| اسرائیل دستور تخلیه بزرگترین بیمارستان غزه «در عرض یک ساعت» را صادر کرد!

استفاده اسرائیل از آب به عنوان «سلاح جنگی» علیه مردم غزه

آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی ارشد ارتش اسرائیل روز جمعه اعلام کرد که همزمان با ادامه عملیات زمینی خود در بخش‌های شمالی نوار غزه، نیرو‌های اسرائیلی اهداف حماس را در هر کجا که بتوانند از جمله در بخش‌های جنوبی نوار غزه، هدف قرار خواهند داد.

اسرائیل به فلسطینیان ساکن شهر خان یونس در جنوب نوار غزه هشدار داد تا از خط آتش خارج شوند و به منطقه دیگری بگریزند. اسرائیل اعلامیه‌هایی را با همین مضمون بر فراز آسمان خان یونس پخش کرد.

یک مقام حقوق بشری سازمان ملل از اسرائیل خواست تا به استفاده از آب به عنوان «سلاح جنگی» در غزه پایان دهد. پدرو آرروجو-آگودو، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد حق دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بهداشت گفت که مشکلات کم آب شدن بدن و بیماری‌های مربوط به آب ناسالم اکنون درنوار غزه در حال افزایش است.

اردن تردید دارد که اسرائیل بتواند حماس را نابود کند
 
وزیر امور خارجه اردن روز شنبه گفت که او نمی‌تواند درک کند که اسرائیل چگونه می‌خواهد به هدف اعلامی خود برای نابودی گروه حماس جامه عمل بپوشاند.

ایمن صفدی اظهار داشت: «اسرائیل اعلام کرده که می‌خواهد حماس را نابود کند. افراد نظامی زیادی در اینجا [نشست منامه]حضور دارند، [سوالی که دارم این است که]من درک نمی‌کنم که چگونه می‌توان این هدف را محقق کرد؟»

آقای صفدی هشدار داد که اردن «هر کاری که لازم باشد برای متوقف کردن» آوارگی فلسطینی‌ها انجام خواهد داد.

وی در نشست امنیتی «گفتگوی منامه» که به میزبانی اندیشکده بریتانیایی «مؤسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی» در کشور بحرین در حال برگزاری است گفت: «ما هرگز اجازه نمی‌دهیم که این اتفاق [آوارگی فلسطینی‌ها]بیفتد، علاوه بر اینکه این یک جنایت جنگی محسوب می‌شود، تهدیدی مستقیم برای امنیت ملی ما نیز خواهد بود. ما هر کاری که لازم باشد برای جلوگیری از آن انجام خواهیم داد.»

اردن پذیرای جمعیت زیادی از آوارگان فلسطینی و نوادگان آن‌ها است. 

تخلیه بیمارستان شفاء در غزه در حال انجام است
 
به گفته یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه مستقر در محل بیمارستان شفاء، در پی دستور ارتش اسرائیل صد‌ها نفر بیمارستان شفاء را تخلیه کردند.

به گفته مقامات این بیمارستان، حدود ۴۵۰ بیمار هنوز در این مرکز هستند و قادر به ترک ساختمان نیستند.

حماس کشته شدن یکی از مقامات ارشد غزه در حمله اسرائیل را تایید کرد
 
جنبش حماس خبر کشته شدن دکتر احمد بحر (ابو اکرم)، سرپرست شورای قانونگذاری فلسطینی را تایید کرد.

حماس روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آقای احمد بحر روز جمعه بر اثر جراحات وارده قبلی از حمله نیرو‌های اسرائیلی به نوار غزه کشته شده است.

جوزپ بورل: پس از جنگ فقط تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌تواند غزه را اداره کند
 
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت که پس از پایان جنگ اسرائیل و حماس تنها تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌تواند غزه را اداره کند.

آقای بورل در کنفرانس سالانه سیاست خارجی و امنیتی بحرین موسوم به «گفتگوی منامه» اظهار داشت که «حماس دیگر نمی‌تواند کنترل غزه را در دست داشته باشد.»

او گفت: «می‌پرسید پس چه کسی غزه را کنترل خواهد کرد؟ من فکر می‌کنم تنها یک گزینه می‌تواند این کار را انجام دهد – تشکیلات خودگردان فلسطینی.»

سربازان اسرائیلی دستور تخلیه بیمارستان شفاء غزه «در عرض یک ساعت» را صادر کردند
 
یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه روز شنبه گزارش داد که سربازان اسرائیلی که برای چهارمین روز متوالی در بیمارستان شفاء غزه حضور دارند، از طریق بلندگو دستور تخلیه این بیمارستان را «در عرض یک ساعت» صادر کردند.

بر اساس گزارش سازمان ملل، در حال حاضر ۲۳۰۰ بیمار، مراقب و آواره در این مرکز درمانی به سر می‌برند و نگرانی بین المللی برای سرنوشت آن‌ها در حال افزایش است.

اسرائیل مدعی است که حماس از این تأسیسات به عنوان پایگاه نظامی استفاده می‌کند.

حمله اسرائیل به خان‌یونس ۲۶ کشته بر جای گذاشت
 
رویترز به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا گزارش داد که بر اثر بمباران شهر خان یونس واقع در جنوب غزه حدود ۲۶ فلسطینی که بیشترشان کودک بودند، کشته شدند. این حمله بامداد روز شنبه توسط اسرائیل انجام شده است.

شمار کشته شدگان حمله حماس به جشنواره موسیقی اسرائیل به ۳۶۴ نفر رسید
 
بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، تحقیقات پلیس اسرائیل در مورد حملات حماس به یک جشنواره موسیقی در روز هفتم اکتبر نشان می‌دهد که تعداد کشته‌شدگان ۳۶۴ نفر هستند.

روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از کانال ۱۲ گزارش داد که این رقم تقریبا یک سوم از کل کشته‌شدگان حمله هفتم اکتبر به اسرائیل را شامل می‌شود.

آمار‌های قبلی از تعداد کشته‌شدگان حمله در جشنواره موسیقی «سوپرنوا» واقع در «کیبوتص رعیم» را ۲۷۰ نفر اعلام کرده بود.

پلیس اسرائیل بر این باور است که حماس قبل از انجام این حملات از برگزاری این جشنواره اطلاعی نداشت.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Thumbnails managed by ThumbPress